BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Spolu s podvozkem (tam práce pokračují pomalu, ale jistě) stále (ve spolupráci se Scoutem) řeším zvuky mýho mazla.
Nějak firma ElMod nenaznačila, jak to správně dělat. Asi si chrání své "rádoby" patenty svých zvuků NextGen.

Tak jsem šel cestou tzv. "legacy" zvuků. Zaplať Pán Bůh, že to ještě ta deska podporuje. Bylo to trápení (a ještě bude). Nicméně jsem asi pochopil strukturu a názvy sobourů, které ElMod potřebuje a je schopen je přehrát a dokonce i v jakých okamžicích (myšleno v závislosti na výchylce kniplu vysílače).

Tak předvádím video svého maličkého úspěchu:



Jak jsem zjistil mým neumělým rozborem tohoto videa, tak ještě musím zesílit zvuky, protože potenciometr zvuku je na maximum a zvuk "rachocení" odlitých pásů je vyšší. Tak je musím zesíleným zvukem zkrátka přeřvat. Bohužel převodovky 1:7, které jsem koupil, jsou sice na ložiskách, ale hlučí hrozně :cry:

První dojem z mnou vytvořených zvuků je ten, že je tam špatný přechod z maximálních otáček do volnoběhu (asi je problém se zvukem při brždění, nevím). Tam ještě budu muset zkoumat a laborovat. Ale pokud máte jiný dojem z videa, tak dejte vědět.

Ale jak firma píše, tak je třeba používat zvuky MONO, 8 bitů a 22 kHz, pak si s tím modul poradí. Howgh. A chce to hlavně čas a móóóc trpělivosti. Drbu se s tím už dva dny a výsledek je nic moc, ale snad to dám
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3217
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od sakulajda »

Parada
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Kuldo díky, ale furt to není ono. Nevím, jestli mám použít zesilovač na zvukovém výstupu z řídícího modulu, nebo přebudit zvukové nahrávky, aby to přeřvalo rachot pásů, který je nezvykle silný. Pokud někdo ví, tak mi helpněte.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Nicméně jsem odjel na dovolenou a nechal naprosto jasně a přesně rozložené součástky i s popisem, kam to patří, na dílenském stole. A ono nic:

Obrázek

Žádný hodný skřítek a ani šotek nebo jakákoliv jiná pomocná havěť v mé dílně to neposkládala, takže to musím dát dohromady sám. A to ještě musím zítra posekat zahradu :shock:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1050
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Shotek »

CuMeL píše: 16 črc 2022, 23:45 Kuldo díky, ale furt to není ono. Nevím, jestli mám použít zesilovač na zvukovém výstupu z řídícího modulu, nebo přebudit zvukové nahrávky, aby to přeřvalo rachot pásů, který je nezvykle silný. Pokud někdo ví, tak mi helpněte.
přebudit nedoporučuju, pokud teda myslíme totéž (myslím že funkce se jmenuje amplify nebo tak nějak), protože se ti sploští horní část křivek v místech, kde už je to teď na maximu a zkreslí to zvuk...
pokud tam je rezerva, tak snad...
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak první pokus a zatím drží i v trávě:

Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1241
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Dobrý ..... ahoj cool
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 473
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od kremak432 »

Na první pokus paráda. V té trávě jezdí úplně luxusně.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

PetrNC píše: 21 črc 2022, 20:21 Dobrý ..... ahoj cool
Peťo, taky nejsem spokojen, takže hodnocení "dobrý" (jak říká klasik, je to jenom za "tři") plnohodnotně sedí, ale za klobouk dolů děkuji. K dokonalosti to má však hóóódně daleko.
kremak432 píše: 21 črc 2022, 21:25 Na první pokus paráda. V té trávě jezdí úplně luxusně.
jj. V trávě ano. Taky jsem ty pásy (kvůli videu jízdy v trávě) dost našponoval, aby to tu jízdu prakticky přežilo :lol:

Napínací zažízení zatím drží a za ideu k výrobě můžu poděkovat jen a pouze Davidovi. Ale také i Petrovi, za úžasný nápad dát jistící červíky napínáku na hřídeli ne na 180°, ale pouze na 90°. Drží to úžasně.

Hlavně, že už jsou pásy téměř v rovině. Plastová hnací kola jsou v ose a zatím drží ten nápor kovových pásů (co se týče pevnosti).

Osičky kladek jsem vyrobil nové (delší), aby kladky seděly správně na osu pásu a díky tomu by se to už nemělo pochroumat, což znamená, že by se pás, nedej bože díky nim, nějak samovoněně svlékal.

Problémek, který stále ještě zůstává (byť to z jízdy v trávě nebylo úplně zřetelně vidět) je, že z posledního pojezdového kola se náběhem pásu na vodící kolo nějakým záhadným způsobem dostává nějaká nerovnost. Tím pádem při jízdě dochází k tomu, že se vodící kolo "svleče jen napůl" (ale drží). Zjistil jsem, že jsou na vině nepřesné odlitky pásů, kde vůle v čepech není u všech článků stejná a tudíž dochází k výchylkám mimo toleranci, které vodící kolo (i po všech všemožných úpravách) zkrátka nepobere. Zvláštní je, že to dělá jen jedna strana modelu (asi jsem pravý pás poskládal z lepších článků - :lol: to je ale blbost)

Avšak obecně je problém s tím, že ty pásy jsou hodně úzké a mají tendenci se svlékat. Ostatně jsem v reálu u jenoho BVP-1 pás ve Vyškově, při kondičních jízdách, dokázal svléknout a ani to nebyl zas tak velký problém.

Nicméně je mi jasné, že to takhle asi není konečné řešení. Takže jsem prozatím nastavil nějaké maximum, kdy to jezdí a nesvlíká se pás. Pravda. Na první nerovnosti to skáče jako koza (vidno z videa při přejezdu z trávy na zámkovou dlažbu). Takže následný postup je, že budu postupně ubírat z napnutí pásů, aby to ještě jezdilo řádně v i těžkých podmínkách, a aby to vykonávalo to, co od toho požaduji, tzn. hladkou jízdu s pojezdovými koly, které kopírují terén, tak, jak by to správně mělo být. To bude ještě dlouhý proces. Uff

Ale dost už k podvozku, už mě nebaví :cry:. K tomu se vrátím, až budu mít náladu. Musím v tom horku změnit téma. Vrhám se z5 na vršek korby, kde jsem to dlouhodobě zanedbal. Tak snad se budu moci pochubit nějakou novinkou z horní části korby (pokud v tom horku nezdechnu)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1294
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Ivan »

Mirku, vypadá to suprově.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“