Tiger 1 imaginární bastard

Odpovědět
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 471
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od kremak432 »

Aspoň budeš mít reálnější model. Zkus si najít dobové fotky tanků, které prošly bitvou. Ne vždy byla po ruce opravárenská četa a pokud byl tank jinak funkční jel do další bitvy i bez kola. Například Cariusova jednotka měla sundané jedno pojezdové kolo trvale!
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,ráno odjeli vnuci tak sem se pustil do předělávání Tigra-zákluz.Novou věž jsem zapojoval jak to šlo,pohodině jsem začal stříhat dráty a různě jě přepojovat,po další hodině jsem vystřihl a odmontoval zákluz,na staré věži zdemontoval hlaven a zákluz připojil natvrdo na střelbu,namontoval hlaven a relativně to funguje.Hlaven se vysune ale nevrací se,vyřešil jsem to pružinkou-doladím sílu tahu a bude to,dokonce i střelba kuliček funguje.jeden drát mě prebývá ale at sem ho dal podle původního zapojení nové věže tak se žádná změna chování nekoná tak zůstal nezapojený.dvoupolový konektor z věže jsem nezapojoval a díky tomu jsem zrušil ten otravný zákluz celým tankem,elektronika původní Taigen,byl zapojen nalevo od konektoru pro zvukový modul
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,dnes jsem zkompletoval věž a odzkoušel,v pohodě jenom se vloudily dvě chybičky.za prvé zákluz funguje naopak,nejdřív vysune a potom zasune,zkusím přepolovat a uvidím,za druhé jak se odpojí zákluz celého tanku tak není ani zvuk výstřelu,tady byla slepá ulička,zítra budu pokračovat
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od sakulajda »

Anticuk, rele co odpoji motory pri vystrelu, ted sem jeden vykuchal s rx18kou
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,po chvilkách se snažím předělávat Tigříka,zákluz hlavně už pracuje jak má,teď sem zhodil pásy a napínací kola a přidávám na ně ložiska aby se lehce pohyboval povolovák a kola neglajdaly do stran.zatím jsem z mosazných matek vypilovalpouzdra ložisek,jde to pomalu,nemám soustruh,frézu takže ruční práce,jak to začnu kompletovat dodám fotky,ahoj
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 603
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Max »

Tiše závidím, že můžete pracovat na modelech kolegové. Já montuji nová okna do bytu, sanační omítky a elektrikář tancuje dupáka s kompletním rozvodem elektrického vedení.
Tak mě na model nezbývá čas.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Drake »

Milane, možná z Tebe budu ohledně zákluzu tahat informace, jeden nejmenovaný kamarád (ahoj Krémáku :lol: ) mě vyprudil a přes zimu půjde na stůl starej Panther (v Kyjově byl jen jako statika), měl by dostat kovovou vanu, kanon se zákluzem a Elmod..........plus teda ještě nějaký kosmetický řezací úpravy korby.......takže až se do toho pustím tak budu mít spoustu všetečných otázek ahoj
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Drake píše: 29 zář 2021, 08:21 Milane, možná z Tebe budu ohledně zákluzu tahat informace, jeden nejmenovaný kamarád (ahoj Krémáku :lol: ) mě vyprudil a přes zimu půjde na stůl starej Panther (v Kyjově byl jen jako statika), měl by dostat kovovou vanu, kanon se zákluzem a Elmod..........plus teda ještě nějaký kosmetický řezací úpravy korby.......takže až se do toho pustím tak budu mít spoustu všetečných otázek ahoj
Ahoj,se zákluzem ti moc neporadím já mám elektroniku tajgen a nová věž měla úplně jiný konektory tak jsem prepojoval pokus omyl až přestalo všechno fungovat, nakonec jsem namontoval zakluz do staré a jelo to jen na jednu stranu,do laufu jsem dal pružinku a ta ho vysune zpět, pozdě jsem zjistil že jsem měl objednat u nemca desku konektorů na propojení věž vana nové zapojení.Ted jsem objednal nejlacinější horní vanu a udělám konverzi Tigr se střelou V1,budu jenom přehazovat na podvozku, plánů na práci mám hodně ale chybí čas ahoj
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,ložiska napínacích kol jsou namontované,zítra obrousit a zkompletova potom jízdní zkouška podvozku
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Drake »

Prosím Tě, Milane k čemu tam máš vypilovaný ten čtvercový otvor? Čoveče taky jsem dnes udělal kus práce a v závěru jsem si skalpelem ufikl hodně velkej kus palce :oops:
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“