Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Odpovědět
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Ty pasty použiju jak jste psali na blatníky a dovnitř (tam je zkombinuju s pigmenty, efekty prachu atd.)
Ale ještě se zeptám, mohla se do tohoto bahna zamíchat tráva, viděl jsem video kde ji přidává do té pasty, ale je to na tanku. Tak nevím, protože přeci jen tank tu trávu vytrhává pásy, ale auto asi úplně ne, tak si nejsem jistý.
Omlouvám se za tak blbý dotaz, abych se přiznal tak se do toho patinování bojím pustit abych něco nepokazil :D

Tady je odkaz na video: https://youtu.be/FOPyJ8pT2Tg
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Jarin »

Myslím že klidně můžeš přidat i trávu ale mysli na to aby to bylo trochu na rozumných místech a tráva nebyla moc silná musí to aspoň trochu vypadat s ohledem na měřítko. Klidně bych ji přidal do interieru na podlahu a trochu do podběhů ale jak říkám s citem a na logická místa..
Jinak videa od Nigh shifta jsou dobrá už jen proto že jsou srozumitelná a ukazuje dost různých technik patiny i barvení.. má jich na netu docela dost
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Dobře, díky

Jinak Nigh Shifta znám (nemyslím osobně), má fajn videa a tuším že je to Slovák.
Podobná videa má třeba i Plasmo plastik models, to je dokonce Čech.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Tak té trávy jsem tam dal jen minimum a víceméně jen do interiéru. Dále jsem pomocí těch past a pigmentů auto zabahnil zvenku i zevnitř. První šla ta sucha zem, po ní hravý earth a tu jsem nakonec ještě smíchal s tím tmavým pigmentem, tak uvidím jak to bude vypadat až to uschne. Kola jsem už nestihl.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Ta co na to říkáte, povedlo se? :D
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Jarin »

Není to vůbec špatný zvenku už bych to moc neřešil asi už jen zaprášit ale interier bych ještě doladil máš tam čistá místa na hranách kolem dveří a před těmi rohožemi vpředu to bylo taky špinavý úplně všude věřím že se tam už špatně může ale takhle je to takový nedodělaný.. Bláto se dostane všude. A mezi těmi rohožemi na podlaze by to taky nemělo prosvítat.. Ale postupuješ hezky budu sledovat... A samozřejmě to bude vypadat jinak až taky doděláš kola...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Dobře, díky a až bude po všem tak to mám zalakovat matným lakem, třeba od gunze nebo tak?

Edit: jo a poradíte mi někdo ještě jak na kola, hledal jsem inspiraci na YouTube ale nic zajímavého jsem tam neviděl :D
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Jarin »

Zalakovat můžeš a stačí jen zvenku tak kde často saháš rukama interier bych neřešil ale nic tím nezkazíš. Já lak nepoužívám.
Na kola zkus kouknout na tohle..
https://www.youtube.com/watch?v=8C79vcQBAZA
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Dobře, díky
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 785
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Tak, kola mám hotové, fotky přidám asi v pátek pokud na to nezapomenu.

Ale vzpomněl jsem si že na Kubelíkovi nemám žádné obtisky, SPZ a podobně, a ještě než to zapráším buffem tak by bylo fajn je tam dát, ale žádné nemám tak jsem se chtěl zeptat jestli byste je někdo neměl nebo neuměl vyrobit, nevím jaké měli v Rusku znaky na blatníky nebo takovou tu tabulku na dveřích. Je to sice pozdě, ale lepší než nikdy ne, jen to musím v místě obtisků umýt a následně i s obtiskem zase zašpinit :D
Tak kdyby jste někdo něco měl tak klidně napište, rád je koupím :D
Odpovědět

Zpět na „KdF 82 - Kubelwagen“