Moje elektronika

Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Moje elektronika

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
Před časem jsem začal pracovat na své vlastní eektronice do tanků. Čipy jsem měl nakoupeny již dávno pro jiný účel, z kterého nakonec sešlo. Dokonce se mezi tím tato verze přestala vyrábět. Ale nedávno jsem je objevil v šuplíku a rozhodl se je využít jako vývojový prostředek.
Navrhl jsem desky a osadil je. Teď se snažím pracovat na programech. Výhoda je, že jsou to transceivery, tj. umí jak vysílat tak přijímat. To považuji za zajímavé vzhledem k možnosti monitorovat stav uvnitř tanku. Mám dvě verze. Jedna na frekvenci 433MHz a druhá na 2.4GHz:
Obrázek
Bohužel jde vývoj dost pomalu, protože mám hodně málo času. Velikost desek je pouhé 2 x 3 cm.
Další parametry:
4 / 8 (433MHz/2.4GHz) analogových kanálů pro připojení potencimetů pro proporcionalní řízení
8 / 7 (433MHz/2.4GHz) digitalních kanálů pro připojení spínačů pro řízení zapnuto/vypnuto
Možnost sériové digitální komunikace s řídící deskou. Vše záleží jen na programu uvnitř.
Pěknou neděli
SR71X
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Moje elektronika

Příspěvek od sakulajda »

SUPER

Jaký programovací jazyk používáš ?
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Moje elektronika

Příspěvek od sr71x »

sakulajda píše:SUPER

Jaký programovací jazyk používáš ?
Procesor je vylepšené jadro Intel 51. Používám Cčko a assembler. Ke psaní zdrojáků používám Notepad++ a k překladu SDCC. Oba jsou volně šířené.
SR71X
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Moje elektronika

Příspěvek od sakulajda »

tak dávé průběžné info - tohle mě zajímá

Já bastlil Picaxe vBbasicu, Céčko jsem viděl naposledy na škole a asembler vůbec :(
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Moje elektronika

Příspěvek od sr71x »

sakulajda píše:tak dávé průběžné info - tohle mě zajímá

Já bastlil Picaxe vBbasicu, Céčko jsem viděl naposledy na škole a asembler vůbec :(
Jojo, budu průběžně informovat. Chipy jsou od firmy Nordic. nRF9E5 a nRF24E1... Zatím mám v plánu dvě verze. Jedna bude mít klasické PWM (servo výstupy) a druhá bude podporovat nějaký komunikační protokol. Dělal jsem uz i pokusy s ATxmega128 se řízením serv a motorků. Zkoušel jsem řízení přes BT (BlueTooth).
SR71X
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 879
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Moje elektronika

Příspěvek od sourekv »

Ne že bych ze samotných švábů tolik vykoukal, ale dal by se zařídit obrázek celého zařízení nebo alespoň pokračování? Díky V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Moje elektronika

Příspěvek od Milan »

A já mám nejraději,když jsou tam jenom dva dráty + a - , a v případě opačného chodu je přehodím.
To je veškerá moje znalost o elektronice.Zlatí komunisti,ti po nás nic nechtěli ......
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Moje elektronika

Příspěvek od sr71x »

sourekv píše:Ne že bych ze samotných švábů tolik vykoukal, ale dal by se zařídit obrázek celého zařízení nebo alespoň pokračování? Díky V.
Celá deska je k vidění pokud si daš zobrazit obrázek na zvlaštní stránce. Mohu samozřejmě přidat i schéma.
Pokusím se dle možností pokračovat i s komentáři zde. Bohužel času je dost málo. Tento týden budu na Ampéru tak toho už vůbec moc neudělám. :)
SR71X
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Moje elektronika

Příspěvek od sr71x »

Milan píše:A já mám nejraději,když jsou tam jenom dva dráty + a - , a v případě opačného chodu je přehodím.
To je veškerá moje znalost o elektronice.Zlatí komunisti,ti po nás nic nechtěli ......
Není nad jednoduchost, ale já se tohle naučil už za komunistů na průmce... :)
SR71X
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 879
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Moje elektronika

Příspěvek od sourekv »

sr71x píše:
sourekv píše:Ne že bych ze samotných švábů tolik vykoukal, ale dal by se zařídit obrázek celého zařízení nebo alespoň pokračování? Díky V.
Celá deska je k vidění pokud si daš zobrazit obrázek na zvlaštní stránce. Mohu samozřejmě přidat i schéma.
Pokusím se dle možností pokračovat i s komentáři zde. Bohužel času je dost málo. Tento týden budu na Ampéru tak toho už vůbec moc neudělám. :)
To me vubec nenapadlo. Diky! Krasna cista prace.

Obrázek
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“