skratenie anteny na modelovu dlzku

Odpovědět
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od romann »

chcel by som skratit antenu na modelovu dlzku: 13cm. chcem sa opytat ci sa tym nezkrati dosah.teraz mam dosah okolo 30 m. dakujem
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od sr71x »

romann píše:chcel by som skratit antenu na modelovu dlzku: 13cm. chcem sa opytat ci sa tym nezkrati dosah.teraz mam dosah okolo 30 m. dakujem
Ahoj.
Na dosah to bude mít určitě vliv. Ale nedovedu teď odhadnout jak velký...
SR71X
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od Sylva »

Ahoj.
Také jsem ji už o něco ubral. Ptal jsem se na to odborníka přes elektroniku. Říkal, že to bude mít vliv na dosah modelu, záleží kde s tankem jezdím a jaký dosah potřebuji. Dá se to prý nahradit nějakou cívkou namotaného vodiče, která se musí, ale spočítat a podle toho jak jsem ho pochopil předřadit před anténu. Pokud jsem dobře četl na zdejších stránkách někdo to již tady řešil s tím, že skutečnou anténu přijímače natáhl uvnitř tanku a venkovní anténu má jen jako vizuální doplněk bez připojení a je s tím spokojený.
Čus Ivo.
Uživatelský avatar
Colombo
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 10 bře 2009, 10:10
15
Lokalita: Praha

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od Colombo »

Ahoj.
Já bych to moc neřešil.Zkrátil jsem ji na modelovou délku a v klidu s tím jezdím po celé zahradě a žádný rušení,nebo výpadky signálu nemám.Zahradu mám 50m na 50m.
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od spitfiremk1 »

Colombo píše:Ahoj.
Já bych to moc neřešil.Zkrátil jsem ji na modelovou délku a v klidu s tím jezdím po celé zahradě a žádný rušení,nebo výpadky signálu nemám.Zahradu mám 50m na 50m.

U T-34 jsem napřed změřil délku původní anteny i s drátovou v zádi tanku (ta se nutně musí započítat do celkové délky anteny sestávající z kablíku vedoucího od přijimače, až po trn, na nasazení drátové venkovní anteny. Potom jsem umístil maketově dlouhou antenu na věž a její délku zahrnul do délky původní sestavy drát+ prutová antena. Čili nová sestava měla zase svou délku, jen kabel byl delší a prutovka kratší. Novou délku sestavy jsem řešil až od rozpojovacího konektoru kabelu někde v půlce délky (u HL).Úsek od RX po konektor je původní. Vše maká jak má...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od honza kadrmas »

Já bychg dosah až tak moc neřešil ,na modelové ježdění na polygonu stačí dosah max 10 m stačí klidně i 8m stejně na to člověk musí dobře vidět aby do něčeho nevrazil ;) ;) ;)
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
dzordzi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 70
Registrován: 18 srp 2012, 12:34
11
Lokalita: Malé Karpaty

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od dzordzi »

Otázka- čo možem použit namiesto origo antény? čo je to za drát?? može to byt aj nejaký medený kus káblu? :?:
chcem ju skovat dovnútra, lebo origo anténa sa stratila..
M41 Walker Bulldog, M26 Pershing, Tiger I, Panzer III, T34/85
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od romann »

v baumaxe maju taky zeleno cerveny drot dvojlinku. jeden osupany drot by som tam pouzil. povodna antena je ocelovy drot.ten sa tazko tvaruje a tu tocenu koncovku doma asi nespravis.este ma napadol kabel z starej pc mysi.
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od honza kadrmas »

Já jsem udělal anténu z kalibrovacího ocelového drátu který mi daroval před hodně velkou dobou kolega dovnitř bych ji neschovával ty tanky měli uvnitř radiostanici tak podle mne je lepší udělat maketovou anténu která zároven bude i na radio ;) ;) ;) http://www.mujtank.tym.cz/t-34-76-vzor- ... tranka160/ je to úplně dole
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: skratenie anteny na modelovu dlzku

Příspěvek od Vojtiš »

Tak já jsem anténu pouze přemístil na správné místo a zkrátil na modelovou délku a jezdí to tak daleko že na to skoro není vidět, ale tak daleko stejně nejezdím, já se rád dívám z blízka a kochám se, to je vše čau Vojtiš. ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“