Párování vysílačky

Uživatelský avatar
drapic
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 2013, 18:13
11
Lokalita: Bor (okr. Tachov)

Párování vysílačky

Příspěvek od drapic »

Ahoj, musel jsem koupit novou vysílačku a po přehození krystalů tank nejde nastartovat. Četl jsem, že by mohla být v čoudu RX-18, ale před výměnou vysílačky tank jezdil. Tak má otázka zní: Musí se nějak i spárovat nová vysílačka??? Děkuji za odpovědi. Snad se to tady neřešilo, protože to nemůžu najít ani na googlu
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od Sylva »

Zdravím,
každopádně to již forum řešilo, krystaly jsou označeny, kdy TX přijde do vysílačky a ten druhý, myslím, že je označen RX patří do přijímače. Jinak se to nijak nepáruje.
Pokud je mi známo, je to tu také již napsáno, páruje se pouze novější elektronika.
Čus Ivo.
Uživatelský avatar
drapic
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 2013, 18:13
11
Lokalita: Bor (okr. Tachov)

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od drapic »

Já právě jen přehazoval z rozbité vysílačky kristal do nové a tank nestartuje. Jsem si myslel, že je to párování blbost, ale nedalo my to hledat a pak se zeptat. Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od Milan »

Proč se kupovala nová vysílačka ???
Nefungovala ? A co když je vadný krystal ?
A co když je hyn i ta nová vysílačka ?
Jinak krystal je háklivý na pád na zem atd...
Je více možností.
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od Sylva »

Milan má pravdu.
Já jsem měl také problémy, tak jsem pro jistotu koupil nové všechno a nakonec to byl právě jen ten krystal a tank už jezdí slol . Chce to vyzkoušet s jiným tankem se stejnou elektronikou.
Čus.
Uživatelský avatar
drapic
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 2013, 18:13
11
Lokalita: Bor (okr. Tachov)

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od drapic »

Vysílačka se rozbila po pádu a když jsem zkoušel i krystaly co mám z auta tak stále tank nejede. Vysílačku jsem objednával funglovku na Beami-Trade, tak doufám že ta bude ok.
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od spitfiremk1 »

drapic píše:Vysílačka se rozbila po pádu a když jsem zkoušel i krystaly co mám z auta tak stále tank nejede. Vysílačku jsem objednával funglovku na Beami-Trade, tak doufám že ta bude ok.

nová vysilačka jsou možná už právě pro tebe vyhozené prachy (třeba na tuning) Chce to nešílet :o a hned dělat závěry.Jak zde kolegové řekli, vyzkoušet alternativy a vylučovací způsob do doby kdy je jistota a potom teprve kupovat to, či ono...Každopádně necpi do vysilače ani tanku krystaly jiné, než HL, i když mají stejnou kmitací frekvenci. Platí už od pravěku RC, že krystal jakéhokoliv výrobce musí být použit jen ve výrobku téže značky ( HL v HL, Graupner v Graupneru atd..) mohou a taky fungují případy, kdy vysilač Graupner (nebo jiný) spolupracuje i s přijimači jiných firem (Hitec Futaba atd.) Ale zase jen za předpokladu, že v každém výrobku je krystal od vlastního výrobce a pochopitelně stejná vysilací frekvence na každém krystalu. Je i třeba hlídat typ krystalu (vysilačový-přijimačový), aby nedošlo k záměně.
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
drapic
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 2013, 18:13
11
Lokalita: Bor (okr. Tachov)

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od drapic »

Vysílačka my vypadla z balkonu a rozštípala se a zlomila anténa, tak stou jsem neplašil. Ba naopak jsem byl překvapený že po výměně nešlo nastartovat. Není někdo na Tachovsku abych mohl vylučovací metodou přijít na problém?
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od spitfiremk1 »

Kup každopádně nový krystal v Beami. Pravděpodobnost, že je špatný i nový vysilač tu sice je, ale pokud jezdíš na balkoně a házíš vysilač přes palubu, :o tak ten krystal bude prasklý. Zkus ho vyjmout a zatřepej s ním v ruce. Pokud je rozbitý mohou tam chrastit ůlomky germania, což je konec, anebo nechrastí nic a je jen ten plátek krystalu uvnitř přelomený a drží na svéím místě, což je konec také, takže platí bod č.1, kup krystal...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
drapic
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 2013, 18:13
11
Lokalita: Bor (okr. Tachov)

Re: Párování vysílačky

Příspěvek od drapic »

Jé, tak jsem zatřepal a ................................................
Opravdu to v něm chrastí.
Já si ho odložil na podlahu a blbec jsem o něj zavadil a propadl škvírou.
Tak objednám krystaly a snad už to bude vše.
Alespoň na chvilku
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“