IBU2 + IBU2 Pro

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od Ody »

petsild píše:Jestli to chápu správně...
příklad: nám tedy na elevaci zapojené servo a chci vystřelit hlavní dolů (ovl. myšleno jak u letadla), protože podmínkou výstřelu je páčku na vysílači přesunout úplně nahoru zákonitě musím s hlavní jít taky nahoru. Aby hlaveň nezměnila úhel, musí tam být určitá časová prodleva náměru vůči příkazu střelby.
Je má teorie správná?
Šmarjá. Předně do toho v tenhle okamžit nepleť servo, tohle je o (ne)pochopení způsobu ovládání "půlvýchylkou" a tenhle způsob ovládání je typický pro všechny "pokročilé" tankové elektroniky od Tamiye, přes CLARK TK22 po IBU2 (Pro) včetně (tuším) El-modu.

Tak zkrátka dáš půl výchylku dolů, podržíš to v té poloze, což posune hlaveň dolů. Pohyb hlavně se zastaví po uvolnění páky tj. páka je ve středové poloze. Pro výstřel dáš páku zcela nahoru a dojde k výstřelu. Prostě to neznamená že při "svižném" průchodu "půlpolohou" jde hlaveň nahoru a vzápětí to vystřelí. V podstatě to jde o to, že potřebujeme několik "jednostavových" povelů elektronice, které realizujeme pomocí hodnot dvou proporcionálních kanálů.
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od petsild »

Tvé vysvětlení je s originál setovou řekněme tomu třeba hybridní servo elektronikou. Funguje na principu kde ho necháš a dáš do neutrálu opravdu se nepohne je jasná věc. Jenže v případě použití serva je hlaveň díky hlídání polohy závislá na poloze páčky vysílače.

Stejný problém jsem měl s ovládáním střelby s modulem IPI4HL a vyřešil ho pomocí přidání rcspínače, kterým jsem externě přesunul půlvýchylku na volný kanál vysílače. Tedy páčka pro elevaci je nyní jen tahle funkce, můžu tak libovolně vystřelit.

Proto se pídím jak to mají v IBU2PRO ošetřené za použití serva náměru.
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od Ody »

petsild píše:Tvé vysvětlení je s originál setovou řekněme tomu třeba hybridní servo elektronikou. Funguje na principu kde ho necháš a dáš do neutrálu opravdu se nepohne je jasná věc. Jenže v případě použití serva je hlaveň díky hlídání polohy závislá na poloze páčky vysílače.

Stejný problém jsem měl s ovládáním střelby s modulem IPI4HL a vyřešil ho pomocí přidání rcspínače, kterým jsem externě přesunul půlvýchylku na volný kanál vysílače. Tedy páčka pro elevaci je nyní jen tahle funkce, můžu tak libovolně vystřelit.

Proto se pídím jak to mají v IBU2PRO ošetřené za použití serva náměru.
viz. manuál o nastavení serva:

Configuration of the barrel elevation servo
---------------------------------------------------------
SrvAlzoInverseCmd=FALSE; Flag to reverse servo direction. Value accepted TRUE, FALSE

This value allows to reverse the direction of the servo rotation, useful when you have installation
issue.

SrvAlzoUpdate=20; Timing of servo position update, in ms. Value accepted 0..100

This value allow to change the speed of the servo rotation, increasing it will slow down the
movement.

SrvAlzoType=0; servo Alzo type: 0=Normal, 1=Continous rotation. Value 0, 1
Here you can choose the type of servo you are using.

Take note:
In case you are using this output with a continuous rotation servo to move the barrel up/down you
need to set the type to 1 , otherwise (if selected type=0) since the output maintain the current
position, the servo will not stop when you release the stick.



Ono ostatně neuškodí si prostudovat celý manuál, který je ke stažení zde, jak jsem již uváděl:

http://www.ibu-electronics.com/downloads_5.html

Jsou tam další věci např. u verze Pro se dá implicitně nechat zapnutý "inertia" jízdní mód, který jsem si oblíbil a nebaví mne ho po každém zapnutí tanku ho znovu zapínat.
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od petsild »

Je ono :) v configu je nutné zapnout poslední pozici serva.
Přesně tohle jsem potřeboval vědět děkuji.
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od Ody »

petsild píše:Je ono :) v configu je nutné zapnout poslední pozici serva.
Přesně tohle jsem potřeboval vědět děkuji.
Já jsem z prvu nevěděl, na co se ptáš. Kdyby to nešlo nastavit, byla by celá možnost připojení serva elavace (a rotace) k ničemu.
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od petsild »

přesně tak
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od petsild »

Verze PRO zlevněna o -10€ :) bude někdo pořizovat?
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od petsild »

pechy píše:Furt nad tím přemejšlím že bych to pročko vyzkoušel.
Určitě správná volba :) ještě chtěl zeptat, jestli má Ibu2 nějakou slabinu nebo negativní vlastnost s porovnání s EL-Mod?
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od petsild »

Od začátku se vlastně přikláním k IBU :) a ještě jsi to potvrdil vlastní zkušeností :), serva navíc bych určitě využil. Objednal jsem do budoucna i repro zde vychvalované Visaton FR8, ale 4ohm které doporučuje i výrobce.
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od zander »

Jedno IBU PRO budu mít teď z Němec navíc a pokud budeš chtít ještě ten zvukáč, tak dej rychle vědět.
Pošli SZ

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“