Taigen Tiger problém

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shuki
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2014, 11:09
10
Lokalita: Trnava

Taigen Tiger problém

Příspěvek od Shuki »

Táto otázka je smerovaná hlavne na Ody-ho ktorý tu už radil ohľadom Taigen Tigra.
Ahoj,všimol som si že si na forku radil ohladom Taigen Tigra preto vlastne aj píšem.Mám problém s jazdou,všetko ide v pohode a ok,ale po pár minutách jazdy 5-30 min (náhodne) sa tank bud zastaví alebo zasekne a npr. točí stále do jednej strany a nereaguje na ovládač.Musím ho ručne vypnúť ale stále aj po zapnuťí nereaguje.Musím vytiahnuť hociktorý kábel na deske a znova zastrčiť a zapnúť aby som mohol ovladať tank.Všimol som si že pri tejto chybe ked sa tank zasekne alebo prestane reagovať sa na doske pomaly rozbliká dioda ktorá by mala vlastne svietiť(správne bliká pár sekúnd len pri zapnutí tanku a potom trvalo svieti).Ďalej sa mi tank pár krát vypol tank po strelbe z airsoftoveho dela ako keby bola slabá batéria.Lenže som naštartoval a jazdil dalších 20 min.Mám tank poslať na reklamáciu alebo robím chybu ja ? Btw : čital som celý tvoj príspevok o skontrolovaní kabeláže atd. Ďakujem
ps: to je on http://www.mojerc.cz/virtuemart/rc-tank ... -4ghz.html
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Taigen Tiger problém

Příspěvek od baca »

Mě to dělalo něco podobnýho a bylo to hodně starou baterkou.Koupil jsem novou a přestalo to.Doporučuji ti stávajicí pack zformátovat nebo zkusit novou.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1778
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Taigen Tiger problém

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Kolikrát jsi ten nový akumulátor vybil a nabil ??? Je dobré to udělat alespoň pětkrát za sebou. Taky je dost důležité, čím ji budeš nabíjet !!! http://www.mujtank.tym.cz/viewtopic.php ... 8Dky#p8912
R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 22 dub 2014, 22:07, celkem upraveno 2 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Shuki
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2014, 11:09
10
Lokalita: Trnava

Re: Taigen Tiger problém

Příspěvek od Shuki »

http://www.peckamodel.sk/produkt/rc-mod ... abijec-50w
túto mám,zatial som baterku len 6 krát nabíjal,pán v obchode tvrdil že stačí tak raz za mesiac vybiť a nabiť cez nabíjačku,bral som to tak že tank baterku vybije,baterka bohužial neviem aká je stará,tank mám doma asi 2 týždne,nenapadlo ma že by to mohlo byť baterkou,myslel som si že bude zlá základna doska alebo prímač,zajtra prečítam návod k nabíjačke ako na to a skusim formátovať
Uživatelský avatar
Shuki
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2014, 11:09
10
Lokalita: Trnava

Re: Taigen Tiger problém

Příspěvek od Shuki »

Tak nabil som a vybil 4 krat a dnes som skúšal 15 min jazdu v teréne a všetko ok,po druhom naštartovaní tanku sa zamrzol asi po 15 sek ,asi 5 sek točil dolava a znova prestal reagovať,dnes skúsim ešte 2 krát nabiť a vybiť,ale pochybujem že pomôže, btw nabíjam a vybíjam 1A ,baterka je klasika 2000
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1778
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Taigen Tiger problém

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Jaké jsi naměřil napětí po ukončení nabíjení ? Pokud je to klasický šestičlánkový NiCd akumulátor, může být na něm i 7,92 Voltů při tzv. měření bez zátěže. Nabíječku máš kvalitní, takže v nabíjení asi problém nebude. Ty nabíjecí cykly, co jsi udělal, by ji už měly dostatečně naformátovat !!! Máš možnost zkusit jiný akumulátor ? Takhle na dálku radit, to je těžké.

P.S. Přemýšlím, kde máš pro tebe nejbližšího RC tankistu na zkoušení, napadá mne Jožka - dzordzi. Pošli mu soukr. zprávu. Měl bych jej potkat v Ořechově 26.4.2014. Taky by stačil někdo, kdo jezdí RC modely a používá stejné akumulátory se stejnými konektory !!!

R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 24 dub 2014, 17:33, celkem upraveno 2 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 569
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
12
Lokalita: Plzeň

Re: Taigen Tiger problém

Příspěvek od Ody »

Ahoj,
mě ještě napadlo, že by bylo vhodné zkontrolovat baterie ve vysílačce, zda jsou v pořádku a taky jesli není uvolněná anténa ve vysílačce. Pokud to nebude baterií v tanku či baterií nebo anténou ve vysílačce a kabeláž si zkontroloval, mohla by to být jedině poškozená řídící jednotka Taigen 2,4GHz.
Uživatelský avatar
Shuki
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2014, 11:09
10
Lokalita: Trnava

Re: Taigen Tiger problém

Příspěvek od Shuki »

Ako hovoríš na konci dobíjania má okolo 7.92V,baterku plánujem do dvoch týždnov vymeniť za http://www.nataair.sk/nataair/eshop/12- ... -StickPack ,konečne som mal jazdu bez prerušenia cca 40 minut dokiaľ sa nevybila baterka,takže buď pomohlo vybiť nabiť baterku,alebo to že som tank ani raz nevypol cez hlavny vypínač (zhasol som ho cez ovládač raz) alebo to že mi padol ovládač na zem a vyleteli baterky :D , dakujem za rady,zajtra budem znova v práci testovať
Odpovědět

Zpět na „Poradna“