Přepravní box

Odpovědět
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Přepravní box

Příspěvek od petsild »

Ahoj,
tak Franta našel v OBI šikovný box na přepravu našich miláčků. Rozměry jsou následující :) optimálně na tank T-34/Sherman a podobné, bohužel Tiger ani Pnther kvůli šířce nikoliv. Ještě má jednu dobrou vlastnost a to pořizovací cenu 359,-Kč, tedy kdo nechce vyrábět speciální box může využít tuhle možnost.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tiger I verze HL
pajak7

Re: Přepravní box

Příspěvek od pajak7 »

Těch už jsem měl v ruce hodně ale pro stroje co mám jsou všechny moc úzké.Na Téčko asi dostačující ale bacha aby se model moc uvnitř nepohyboval a neponičila se kamo a díly modelu.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Přepravní box

Příspěvek od Ody »

Já používám boxy na nářadí pro přepravu tanků už dlouho. Na dno doprostřed nalepím tavnou pistolí kvádr molitanu tak, aby podložil břicho tanku ,ale pásy po stranách přesahovaly, výšku volím tak, aby se odlehčilo odpružení tanku, ale zároveň aby tank nebyl uložen moc vysoko. Pak nalepím menší ale vyšší kostky molitanu před pásy a za pásy, aby se tank nemohl "šoupnout" dopředu či dozadu a poslední jištění je ze zastrčím kousky molitanu natěsno mezi boky tanku a stěny boxu - ale až po vložení tanku do boxu. Tímto způsobem je tank naprosto bezpečně uložen. Akorát pozor na kulomety, figurky a antény na věži - je třeba si zkontrolovat, aby se do nich neopíraly různé prolisy na víku a byl tam dostatek místa.
Uživatelský avatar
fneko
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 232
Registrován: 07 pro 2013, 18:28
10
Lokalita: Praha 22

Re: Přepravní box

Příspěvek od fneko »

Kufr jsem koupil v sobotu v OBI Štěrboholy.V regálu měli 3ks,ale všechny pškozené krabice na víku.Po dotazu u obsluhy jsem dostal dobrý.Samozřejmě do něj přijde deska ,kde bude přepravovaný mazlíček řádně zajištěn protí pohybu.Odzkoušen pro Téčko,Sherman a Half-track.Akorát mám obavu,že to jedním kufrem neskončí :lol:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“