Data, informace :-)

Vyřízené aktivace
Odpovědět
Luky_Nemesis

Data, informace :-)

Příspěvek od Luky_Nemesis »

Zdravím adminy a všechny členy méhotankuteamu :-)
Jako kluk jsem si od rodičů vyprosil model od firmy Ogoňok, T 34/85, posléze i ISU 152...
Kdo pamatuje ví, jaké to byly modely. Samozřejmě jsem je svým neodborným dětským "tuněním" rozkřápal, o tom žádná :-)
Díky nějaké formě amnézie či co jsem po více než třiceti letech před Vánoci při vybírání dárků pro svého osmiletého syna objevil netušený svět. (!)
RC tanky 1:16... Synovi jsem, maje na paměti jeho likvidační potenciál, požádal Ježíška o model T-90 1:20 od fy Household, ovšem kochal jsem se těmi 1:16. Manželka, vida, jak jsem jsem se vrátil do dětských let a znaje mou kontinuální vášeň pro tanky ze všech období od jejich vzniku vyřkla osudnou větu:" Však si za svou dřinu v práci zasloužíš
taky nějakou tu hračku..."
- Podnikám a jsem zároveň šéf i pracovník, tři sta hodin měsíčně ve firmě + libé papírování, kalkulace a fakturování po nocích atd. -
No tak jsem si taky u Ježíška objednal. Vzhledem k tomu, že jsem naprostý a neposkvrněný novic v této oblasti, sáhl jsem po kompromisu: Pelikán Oneteam Panzer VI Tiger I, ovšem s kovovým tuningem (pásy, kola převodovek, hnací a napínací kola). Krasavec dorazil 23.12.2014, pod stromečkem jsem navzdory věku i svému postavení před svými rodiči, manželkou i synem lehce slzel.
Tank fungoval přesně dvacet čtyři minuty. Pak, aniž by bylo zapnuto dýmové zařízení, dýmil, kouřil a smrděl ale hlavně pravý pás nereagoval na vysílačku ani po důrazně hlasitě opakované ústní prosbě...
Podotýkám, že jezdil pouze po plovoucí podlaze. Takže Štědrý Den pro mne v pytli, ostatní dárky jsem měl úplně u pr.... - mne až tak moc nezajímaly, truchlil jsem, cukroví odmítaje a alespoň pohledem jsem svůj nefunkční dárek něžně hladil. Rodina mě utěšovala, ovšem zbytečně... Co by taky zmohli, že? :-)
Samozřejmě jsem tank briskně odeslal na reklamaci. (Už je to 11 dní, 14 hodin, 22 minut a dvacet čtyři vteřiny a stále nic.)
Bylo mi to tak líto, že nemám tank, že jsem na Silvestra, v melancholické náladě a navíc lehce opojen nejen atmosférou konce roku učinil objednávku.
T 34/85 Heng Long kov. tuning. Manželka, které jsem se po čase přiznal den před doručením opět projevila toleranci s velkým T.
- "Mám radost, že máš radost:-)"...
Dobře jsem se oženil, už o tom nikdy nebudu pochybovati.... Rychle jsem vysvětlil, že Household T-90 od našeho syna nemůže ven, navíc není 1:16 a tím pádem DVA STEJNÉ TANKY nutně potřebujeme, aby se synátor neutápěl v depresích, na to mu stačí školní systém, jehož je již druhým rokem účasten´.
A budeme se střídat, jednou já Tigra, pak zase T 34/85 a naopak... "No jasně, tak proto jsi ho objednal...", děla moje drahá polovička :-)
No a znenadání nastal Velký Den. Dorazilo "téčko" Heng Long. Sestavoval jsem doplňující části skoro dvě hodiny, pečlivě sledován synem. Nadšení!!!
A v okamžiku, kdy i má naprosto antimilitaristická a pacifická drahá žena řekla, že je to krasavec a projevila zájem zkusit si ovládání T 34/85 jsem pochopil,
že Osud je mi nakloněn.
Ano, po prostudování zdejšího fóra jsem ihned pochopil, že jsem ZATÍM tzv. "jezdič", tudíž bytost nevyzrálá, téměř opovrhováníhodná, ale to nebude mít dlouhého trvání.
Doufám. Plánuji s Tigrem i Téčkem tyto dvě věci:
1) naučit se je ovládat (v dětském pokojíčku jsem udělal na improvizované slalomové dráze s občasným převýšením s Téčkem už po dvaceti minutách podstatné pokroky,
Tiger je stále na reklamaci...)
2) Po té, co je oba ovládnu (24 versus 27), tak je začít vylepšovat....
Přiznám se, nejsem kutil (zatím), v duchu si oprašuji třicet let staré znalosti z klubu "Mladého modeláře), ovšem "žádný učený z nebe nespadl..."
Co se asi tak od té doby mohlo změnit? Že by všechno? To jsem sice nechtěl až tak moc slyšet, ale nechť :-)
...No a tolik jsem sice ani náhodou nechtěl napsat ke své žádosti o členství, ale napsal.
LukyNemesis
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od Milan »

Moc krásně napsané.Četl jsem jedním dechem a v mnohém jsme stejní. Vydal jsi se správnou cestou i výběrem tanků.
Mám také velmi tolerantní ženu,takže mohu experimentovat.Přeji Ti hodně úspěchů a mnoho krásných zážitků při tvém ježdění.Odkud jsi ??? srol
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od zander »

Krásně napsáno, dost mě to pobavilo/samozřejmě ne zmínky o reklamaci/a vítám tě na dlouhé, ale krásné modelářské cestě k dokonalosti zvané RC tanky 1/16

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1778
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj !

Moc hezky jsi to napsal ! Jestli to nemáš do Strážnice moc daleko, tak přijeď. Budeš mezi stejně založenými lidmi a "potěšíš své oči naživo". Modelářská setkání mají své kouzlo, škoda že vzdálenosti a nedostatek času nás tak omezují. :'(

R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 12 led 2015, 09:41, celkem upraveno 2 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od Jarin »

Moc hezký počteníčko a taky tě tu vítám a přeji hodně úspěchů v tomto krásném druhu zábavy....Tolerance doma k tomuto koníčku skoro nutná.. :lol:
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1115
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od Jarin »

Milane jestli mu půjdou tanky tak dobře jako psaní tak jsme tady všichni v loji :lol: :lol:
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 226
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od Tankysta »

Tak vítej kolego.
Doma stojí s modelařinou má žena také při mě tak to máš taky fajne ;) .

Tak at se daří dílo.
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktivovaní“