StuG IV asiatam

Odpovědět
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Radek »

Všechny provizoria, co se týče nabíjení doporučuji co nejdříve nahradit něčím neprovizorním. Vím o čem mluvím. Podařilo se mi už také leccos odrovnat. Do tanku doporučuji doplnit přístrojovou pojistku, kdyby přišel nějaký zkrat. Nevyhoří to potom všechno. Zkrátka zkrat a přepólování přijde vždy draho.

Radek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Právě, už jsem si objednal ty nabíjecí kabely, takže teď to bude lepší
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Začla jsem dělat shurzeny, je to celkem monotónní práce takže to dělám po kouskách, jen mě ta tom štve že když to dělám po kouskách tak to trvá dlouho :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od mrst »

;) Ahoj Vítku,
když se pouštíš do představných bočních plechů, tak se pořádně podívej na originální fotky. Asi ne u všech strojů, ale plechy se po směru jízdy překrývaly. Když by byly natupo pouze sesazeny, tak by se zachytávaly o překážky. Možná lepší udělat z měděného plechu 0,5mm. Dle manuálu byly z 6mm silného plechu. Okolo věží snad 8mm. Mám pocit, že jsem to někde četl v manuálu, ale úplně jistý si nejsem. V každém případě pak mají svoji vlastní váhu a nebudou vyskakovat z úchytek na držácích. Patky se k plechu dají letovat a bude to pevnější... Dále tloušťka 0,5mm bude více odpovídat realitě. Odřenina a hrany plechů při odření nebudou bíle svítit...
toď pouze info ;)
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Přesně jak říká Vláďa, plechy se překrývaly po směru jízdy, jeden z dúvodů byl i ten že pokud se něco do článků dostalo a kolidovalo to s churzenama tak v případě překrývajících se desek došlo jen ke klouzání v horní vratné části, pokud by byly plechy postaveny "natupo" k sobě tak by došlo k vniknutí do spáry a následnému stržení nebo defermaci plátů po směru chodu pásů. Jinak pláty se dělaly převážně z měkké oceli o tloušťce 5-6mm (možná i těch 8mm bylo možných) nesloužily jen jak se předpokládá jako představný pancíř proti kumulativní munici ale hlavně jako ochrana proti protipancéřovým střelám malých kalibrů (hodně jsem se divil ale na východě hlavně z protitankových pušek) které při kolmém dopadu dokázaly probít pad pásy korby tanků, takhle střela narazila do schurzenu ztratila velkou část kinetické energie, deformovala se a ztratila směr.....nebyla pak schopná probít hlavní pancíř tanku popř. stíhače nebo děla. Měděné pláty se dají koupit v modelářských obchodech, já bral tuším před dvěma lety na MN modeláři, možná je udělat schuzrzeny též s cuprexidu, nebo z plechu kanystříků na technický benzín, ty mají sice 0,3mm ale zase se dají stříhat normálně silnějšími nůžkami.......dělaj jsem to na Pantheru a bylo s tím asi nejméně práce.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Ještě Vítku jedna poznámka.......opravdu byly ty spodní opěrky montované takhle na blatník? Na Panzeru IV H/J se montovaly pod úrovní kladek pod blatníkem přímo na boční korbu.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od mrst »

máš pravdu, dokonce nejsou kolmé k podložce, ale byly umístěné pod několika stupni šikmo dolu... asi to neumím vysvětlit... resp. horní okraj plechu byl víc od korby a spodní byl blíže pojezdovým kolům....
šíře 8 mm mělo pancéřování pouze okolo otočné věže u bojových tanků...
měděný plech seženeš zadarmo z odpadu u jakéhokoli pokrývače,,, :P
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od kremak432 »

Snaha se cení, ale jak říkával kdysi můj profesor na chemii: "snaha byla 4-"
Schürzeny na Panzer IV
Opět jsem musel vyndat knihu od Motor buch Verlag, díl který se věnuje právě Panzer IV. Boční pláty se opravdu překrývají sice jenom kousek cca 2-3 cm. První se nasazoval poslední a postupovalo se dopředu. Pouze první díl, který byl přikloněn k blatníku nepřesahoval! Dále, jak píše Vláďa, nebyly kolmo k zemi, ale byly v úhlu.
Spodní držáky byly opravdu namontované na hraně blatníku, ale chybí Ti tam výztuha, aby se neohýbaly. Horní držák byla konzole po celé délce bočního pancéřování na které byly takové trojúhelníky na které se věšely jednotlivé desky.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Pardon že jsem se nezapojoval do debaty, nepřišlo mi upozornění na mail.

Dan říkal že ty plechy se nepřekrývaly, tak jsem je udělal takhle. Ale takovéhle detaily dělat zatím nebudu, většina lidí co se na to bude dívat to z té dálky nepozná nebo ani nebudou vědět jak to je v reálu. Ale, někdy příště si s detaily víc vyhraju, teď to dělám z toho co mám a jak nejlépe mi to jde. Plech by byl lepší kvůli váze, ale s plastem se mi lépe pracuje a navíc jsem doma 0,5 mm tlusté destičky měl :D

Ten horní držák je aktuálně ve výrobě, zrovna řeším jak vypadají ty plocháče co drží ten držák.
Uživatelský avatar
Miri
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 157
Registrován: 10 říj 2015, 08:52
8
Lokalita: Nitra

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Miri »

Ahoj Vitek
Aj ked sem uz nechodim pravidelne si na 99% ako ja a kopec dalsich chalanou,ides klasickou detajlnou cestou ako ja ked som robil stuga v praci. Chvalim,super,drzim palce a na koniec peknu bednu tomu sprav :)
M ahoj
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“