BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Ještě to poladím, až budu mít náladu ;)

Jinak jsem začal zase tvořit v horní části korby. Dodělal jsem poziční osvětlení a začal s předními světlomety. Dlouho jsem špekuloval, jak dosáhnout, aby to svítilo pořádně. U tak malých celkových rozměrů jsem tam potřeboval napasovat LED diodu o průměru 3 mm, což se nakonec povedlo. Následující obrázek je řez světlometem:

Obrázek

Měl jsem však pocit, že to nebude svítit dostatečně a tak jsem zkusil experiment. Vytiskl jsem světlomet z průhledného filamentu s předpokladem, že zadní nástřik barvou by teoreticky mohl vytvořit "jakous takous parabolu":

Obrázek

a v tom téměř průzračném filamentu by se světlo mohlo lépe šířit. Tak tady je prozatímní zkušební výsledek již slepený a s krytkou a průhledným sklíčkem (také tištěným):

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1345
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od rmichalbarna »

Míro super! ahoj ahoj ahoj
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Vítek »

Paráda
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Kluci díky, ale experiment vyšel jen tak odhaduji na 70%

Jakmile jsem zastínil zadní část světlometu, tak to bohužel nebylo ono. Nastříkal jsem tedy zadní přebroušenou část světlometru chromovým nástřikem pro zvýšení odlesku a pak teprve zelenou. Ale předpokádané zlepšení se nedostavilo v takové míře, jak jsem si představoval.

A leštit průsvitný filament se mi fakt nechtělo. Prý to jde (podle blogu Průši to jde až do maximálního lesku), ale je to hrůzná práce se šmirglem o zrnitostí až 1500 a pak pastou. A nikdo to nezaplatí a neuvidí. Howgh. :shock:

No jak jsem napsal, dávám si za tenhle experiment hodnocení pouze za 3 (ale dobrá je modrá.... jak zpívá klasik).
Svítí to celkem dobře (nikoliv uspokojivě), ale původní razantní svítivost je ta tam. Snad to doženu na voltech a miliampérech puštěných do diody :idea:.

Snad laskavý čtenář promine mou opovážlivost v experimentech :? Ono je nutno občas jet metodou "pokusů a omylů"

Nicméně dost elektroniky. Musel jsem se zabývat "čumákem" svého modelu. Konečně se mi podařilo na pravé straně dodělat doraz spodního ramene vlnolamu, aby to rameno správně na něj dosedlo při jeho maximální výchylce:

Obrázek

Ono to není moc vidět, páč se mi nechtělo upravovat fotky "nějakými šipkami směřujícími k popisovanému dílu", ale je tam vidět jediný měděný kousek, na který rameno dosedá :lol:

V tom horku je to fakt peklo. Ani větrák nepomáhá. Klimatizaci mi pan předseda senátu Vystrčil doporučil vypnout (jak jsem to četl dnes na netu), abych ušetřil elektřinu. Snad noční, hydrometeorologickým ústavem předpokládaná, bořka tady u nás na jihu sníží tu otřesnou teplotu na nějakou rozumnou hodnotu a já budu moci pokračovat...
Naposledy upravil(a) CuMeL dne 26 črc 2022, 12:18, celkem upraveno 1 x.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Miro jsi perfekcionista ahoj I když to vyšlo jak říkáš jen na 70% tak to vypadá a svítí skvěle ahoj
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Draku, to se uvidí až při finále, ale moc šancí si nedávám.

Nicméně je asi blbej den. Nedaří se mi. Já se snažil zprovoznit vlnolam, tak jsem opravoval jeden ulomený plastový pant. Vytiskl jsem opět jen vršek pantíku a snažil jsem se ho přilepit, jen aby tam držel, ale nedaří se. Tak nakonec to dopadlo tak, že asi budu muset předělat všechny panty, které byly z plastu, protože nevydržely nápor, který jsem na ně kladl:

Obrázek

Tak holt znova. Musím to celé ubrousit a původní panty nahradit kovovými, které vydrží požadovaný provoz.

P.S.: Mělo mě to napadnout už při výkresu, že to nevydrží. No nic, alespoň se v příštích dnech nebudu nudit a v příštím výkresu se toho vyvaruji (bude-li nějaký, ale myslím, že u SKOTu, tedy OT-64 to budu řešit znova, doufám lépěji)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak plastové pantíky vyměněny za kovové:

Obrázek

Materiál - ocelový plech 0,5 mm. Teď už to snad neurvu :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1235
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Tak tohle teda neumím .... ahoj ahoj :D
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Peťo, to je celkem v pohodě, to bys zvládl levou zadní, jak Tě znám. Horší je udělat miniaturní pantíky na víku příklopu nad motorem:

Obrázek

Tady je detail, aby byla vidět velikost:

Obrázek

A to by na něm ještě mělo být 5 šroubů na každé straně. Myslím, že tenhle detail vynechám. Snad znalci prominou
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak kovové pantíky vlnolamu začištěny a nastříkány a už čekají jen na vlnolam:

Obrázek
Je to lehce mázlé, ale foťák na mobilu zkrátka není dokonalý, ale je to tam. Je to boční fotka, ze které je patrno, že je tam téměř vše, ale pravda, ještě tam nejsou ramena vlnolamu, ale to přijde, až budu vlnlolam zprovozňovat ;)

A následně (na fotce vidno) se už blíží i dohotovení pravé strany "čumáku". Už jen zalepení, zakitování + nástřik a je hotovo
(o zprovoznění elektroniky teď fakt nepíši :-)) ). Nelekejte se neforemnosti čelní části pozičního světla. Je to nástřik základního tvaru světla, ale abych nezastříkal diodu, tak jsem ji "mázl" tavnou pistolí. Po dokončení to snad odloupnu, teda dá-li PánBůh.

Teď uvažuji o tom, zda bych přeci jen na ten ochranný rám měl dát výztuhy zobrazené na spodním obrázku, které v originálu jsou (vyznačeno asi fialově, páč můj display po osmi letech už barvami úplně neoplývá):

Obrázek

Moc se mi do toho nechce, ale zase, už jsem dělal jiné "prťavé" vylomeniny na korbě a na věži, tak by si to ten můj mazel asi zasloužil, co myslíte?
Je to dílek, na který bude přímo vidět. Ale zase z pohledu "Milanova měřítka" si toho neznalec nevšimne a znalec možná neuvidí :lol: :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“