BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Vítek »

Krása :D
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 523
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Faly »

Dost dobrý, to je broušeníčka:-D
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 143
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Rob »

Ty jo, nějaký čas sem člověk nekoukne a jak to zhusta přibylo. Kus pořádné práce, až se skoro bojím říct, že mi trošku nesedí sklon bočního pancíře věže. Možná je to ale jen úhlem fotky, protože je to i ve skutečnosti zvláštní tvar nepravidelného komolého kužele. Míro, můžeš ji vyfotit shora? Kolik ti vychází průměr základny?
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Díky za ohlasy. Jsem docela ušmirglovanej k smrti, než to dostalo tuhle podobu :D

Jinak věž seshora vypadá takto:

Obrázek

je to skutečně seříznutý komolý kužel. Teda ten patvar, co je nad tím seříznutím mi dal výkresově trochu zabrat, protože tam už nic pravidelného není :roll:

Z té původní fotky to moc vidět nebylo, takže teď už ano. Jinak jsem koukal do výkresu a průměr základny mám 133 mm, ale při tisku jsou tam drobné odchylky. A ten rozměr by asi měl být o pár milimetrů větší, nicméně jsem nastavil boční úhly pancířů na horní části korby už na začátku modelování a pak už jsem šířku věže přizpůsoboval rozměrům korby. Otvory pro velitelskou věžičku a střelce operátora jsou správně, tzn. že tím otvorem se "saldat" neprotlačí se sumkou za pasem :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 143
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Rob »

Takhle z vrchu vypadá celkem v pohodě, tak to bylo asi tím úhlem nafocení. Vyhrabal jsem stavebnici 1:35 a v té je průměr věže 63 mm, což po převodu na šestnáctinu je nějakých 137,8 mm. Ale to se nedá brát jako etalon, není to výkres.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Jestli máš model od firmy Zvezda, tak ten je k ničemu. Mám ho taky a začal jsem modelovat podle něj. Nicméně přesnost jejich výlisků je příšerná a navíc vůbec nesedí rozměry, minimálně celkové. Takže jsem musel všechno přemodelovat, aby to sedělo na celkové rozměry, konkrétně délku, šířku a výšku, které jsou známé. Model jsem vrátil do krabice a tam nějakou dobu ještě bude ležet.

Takže mi nezbylo nic jiného, než dopočítávat ostatní rozměry podle těchto známých. Už při tvorbě jsem uvažoval i o tom, že některé díly musí být větší, jednak kvůli možnostem tisku a jednak, aby to ve finále vůbec bylo vidět. Je to trochu alchymie, takže se občas stalo, že to nesedělo ve výkresu a tady mám jednu pomůcku. Je to tzv. Pišvejcova konstanta, kterou je třeba vynásobit (popřípadě vydělit) příslušný rozměr, zkrátka aby to vyšlo. Hodnota této konstanty je při tom různá a upravuje se dle potřeby :lol:

Myslím si, že po doplnění veškeré bižuterie nikdo nic nepozná a nepředpokládám, že by někdo na výstavách chodil s šuplerou a přeměřoval rozměry. Navíc je třeba brát v úvahu tzv. "Milanovo metrové měřítko" (dej mu PánBůh věčnou slávu), kde pohledem z jednoho metru se veškeré detaily "ztratí". Hlavně, že to bude vypadat jako BVP :)

Nee, neber mě vážně. Snažím se o co největší věrnost modelu
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 143
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Rob »

Nééé, Zvezdu nééé! Podle toho nic neměř, to je paskvil! Mám novější od Trumpeter.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 685
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od scoutT34 »

bude to nadherný model
stavať niečo z nuly, podľa obrázkov a planov a tak aby to cele dokopy sedelo je fakt fuška

PS:
Pišvejcova konstanta je fakt dobrá dosť som ju v poslednom čase používal a ešte používam
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Max »

Je to nebezpečně pěkná práce.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Těší mě, že v tom dopočítávání nejsem sám a "Pišvejcova konstanta" je základ minimálně u mě v 3D modelování :lol:
Mnohdy mě tahle konstanta zachránila.

Jinak díky za uznání. Pokračuji dál, ale jde to ztuha. Začal jsem s "mozaikou plátů nad motorovým prostorem, konkrétně s výfukem (tedy ve správné vojenské terminologii - ejektorem):

Obrázek

Už se ty díly, dílky a dílečky začínají nebezpečně zmenšovat a zmenšovadlo přestalo fungovat (a to mám v mražáku celý šuplík špenátu :shock:). Asi si budu muset pořídit lepší lupu. Ten výsledek ještě není stoprocentní. Výtisk matiček není ve stavu, který by se mi líbil. Takže jak napsal Faly - bude to opět broušeníčko
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“