Tiger 1 imaginární bastard

Odpovědět
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,chvilka času ,tak jsem dodělal přepravní bednu,je trochu větší,ale aspoň se do ní všechno vejde a ještě je rezerva
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od CuMeL »

Tiše závidím. Ten prostor navíc je velice vhod. Já stloukl svou bednu na dvaasedmu z toho, co bylo doma k dispozici a nic víc se tam nevejde a kdyby byla větší, tak bych jí zase asi nenacpal do kufru auta. No a pak jsem to zvážil a ejhle - moje bedna váží 10 kilo a tank cca 9 kilo, takže bych si měl pořídit nějakýho "rudla", abych byl schopen převézt model z auta na místo určení, kde bude vystaven :-))
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 519
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Radek »

Podle mě čím větší a pevnější bedna, tím lepší. Pokud vozíš jen jeden tank. Na bednu je možné si v případě potřeby pokud je dost pevná sednout. Nebo se dá z beden udělat jakési ohrazení prostoru, kam by diváci neměli už vstupovat. Já mám tanků hodně a tak jsou bedny dělány na konkrétní tank z toho co dům dal. Převážně OSB deska - má nevýhodu, že je těžká a hrany nejsou po uřezání pěkné jako u dřeva.
Ten kdo jezdí s kamarády nebo vlakem upřednostní co nejmenší váhu a hledá potom v hliníkových kufrech nebo plastových boxech.
Po sešrotování mého kombíku už nemám tolik místa v autě a tak se bude přehodnocovat co vzít a co ne.
Na každý pád je dobré bedny mít i na uskladnění tanku doma. Jen proto mě s tím manželka už dávno nevyhodila. :)

Radek.
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,dneska jsem chtěl vybit baterku abych ju nabil a byl připravený na sobotu pokud dostanu volno.Na zahradě jsem udělal různé překážky a vykopal protitankový okop,abych ho přejel tak sem tam vletěl naplno a na třetí pokus jsou oba zadní blatníky pryč.Na všem se musí hledat to pozitivní-na zimu si připravím nové plechové-přední,zadní,boky a budu zase řezat a vzlepšovat,ještě vyměním převodovku 7/1,možná motory a vyřeším nějaké napínáky(povolováky)pásů.Do zimy vydržím,maximálně nějaké doplňky a poletuju jízdní kolo-vyděl jsem foto Tigra s kolem na boku a druhou s kolem vzadu na výfukách a zaujalo mě to.
milan
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,po špatných zkušenostech s jízdou v písku jsem tigrika rozdělal,srovnal jsem pojezdové kola a odstranil vůle uložení, teď dělám povolovaky jelikož nemám frézu atd. tak zkouším předělat původní napínáky na tažné pružiny,snad se to podaří a bude to fungovat., držte mě palce,budu informovat o výsledku
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Drake »

Byl, Milane, problém i v Odolově, nebo je to ještě důsledek Pánova?
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Od pánova jsem jenom došponoval pásy,v odolově šly po 2 kolech dolů oba
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1236
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od PetrNC »

To dělají hrudky vlhkého pisku, které se nalepi na kola a vnitřek pásů, ale to jsi zjistil už sám.... Tady jsou samodopinaci povolovaky nejlepším řešením. Nějaké konstrukce už tady ve vlaknech jsou. Důležité je, aby se Ti nevyvracely zadní napínací kola, Tiger je na to obzvlášť citlivý.
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,v Odolově jsem viděl povolováky na principu tažných pružin,protože nemám adekvátní dílenské vzbavení tak jsem to sprasil po svém,snad to bude fungovat ještě mám připravené 2 áry pružin jiné síly.když už to mám rozdělané tak přehodím převodovky 7:1,originál jsou ještě rychlejší než ty co byly v tanku,přehodil jsem motory ze starých a rychlost stejná takže teď přelisuju pastorky na max pover 400 a tygřík ať se plazí pomalu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 603
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Max »

Ty napínáky vypadají dobře. Dobrá práce.
To se mi líbí. Tomu říkám modelářina.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“