Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Uživatelský avatar
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 341
Registrován: 27 lis 2010, 12:28
13
Lokalita: Banská Bystrica, Slovensko

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Pancier »

Ak si nepracoval ešte nikdy s laminátom, nemá zmysel to skúšať.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Pancier píše: 20 zář 2021, 16:23 Ak si nepracoval ešte nikdy s laminátom, nemá zmysel to skúšať.
Dobře, laminát tedy škrtám
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Shotek »

Vítek píše: 20 zář 2021, 16:18 Díky za nápady.

Nevím jak dobře nebo špatně se řeže ten laminát, potřebuju to ještě opracovat když to vyndám z formy, to ABS nebo blistr není špatný nápad, ve středu do vyzkouším.

ABS má teplotu tání okolo 100°, blistr bude mít asi míň a s laminátem jsem ještě nedělal, nevím jak by to drželo pohromadě vteřiňákem.

Jinak, ten lis (ta menší část, asi pozitiv?) musím vytisknout znovu, přidat tam pár vrstev a musím vyčistit trysku protože tam je značná podextruze
no, nevím, jestli jsem pochopil správně, že tu vydutou menší část chceš zvětšovat, ale za mě, na tom kopytu, tzn. mezi oběma částmi bys měl mít stejně určitou vůli, pokud budeš zkoušet tu variantu s blistrem, tak cca na tloušťku toho "lisovaného" materiálu...
jestli máš někde vhodnej kus, tak to prubni fénem nahřát a natáhnout na ten vydutej kus (zkusil bych to předtím nějak vhodně upnout) a možná ani nebude nakonec potřeba použít ten protikus...
něco podobnýho používaj letadýlkáři na výrobu překrytu kabiny z petky třeba tady...

https://www.youtube.com/watch?v=Fuq6FwvY7gc&t=189s

ale otázka je, zda by kopyto to nahřátí vydrželo bez deformace, přece jen to není dřevo.. takže to spíš nahřát mimo kopyto a natáhnout
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Ne ne, materiál nepřidávám, jen ten model v počítači ve sliceru upravím tak, že na horní straně tiskárna udělá víc plných vrstev. Pod tou poslední úplně nahoře bude ještě třeba pět plných vrstev.
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Max »

Vítek píše: 20 zář 2021, 16:26
Pancier píše: 20 zář 2021, 16:23 Ak si nepracoval ešte nikdy s laminátom, nemá zmysel to skúšať.
Dobře, laminát tedy škrtám
Laminování jak do pozitivní tak i negativní formy není nic složitého.
Jen to chce prostor kde nevadí ten čmuch z výparu a nebo je možnost odvětrání a jinak to je drobnost a jednoduché i v tak malém měřítku jako je zdejších 1:16. ahoj
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
rotruck
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 29 pro 2017, 16:19
6
Lokalita: Boskovice

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od rotruck »

Laminování …. až na vychytání správného materiálu na formu, gramáže tkaniny , typu pryskyřice a té správné separace to opravdu není nic složitého ……… já osobně bych doporučil PETku , kopejtko a horkovzdušnou pistolku …. sice bude víc práce s vymýšlením jak to ke kastli přichytit nebo přilepit , ale ta rychlost a jednoduchost výroby to vyváží.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Tak blatníky nakonec vytisknu, ale mám problém s nápravou, nedaří se mi jí vymyslet tak jako u originálu (půlenou). Takže mám opět dilema jestli ji udělat celou odpruženou nebo neodpruženou :roll:
Máte někdo nějaký nápad jak vyřešit tu nápravu?
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Drake »

Vítku na Kubelwagenu co mám od Tamiye je zadní náprava neodpružená, přední má takové pseudoodpružení" popravdě jízdní výkony jsou mizerné i když model je fakt krásnej. Víceméně ho používám jen jako statiku pokud výstava není v tělocvičně tam si i zajezdím. Takže pokud chceš s Kýblíkem jezdit tak bych spíše uvažoval o odpružené nápravě pokud možno dělené. Přemýšlím jestli někdo nemá v sekci o Kýblíkách fotodokumentaci když stavěl (Eddyk, Láďa?)Asiatamáckého Kýbla......tam by to mohlo být vidět jak to má řešený. Když tak na Asiatamu by mohli mít nápravu jako náhradní díl. Já bych po ní nejspíše sáhl a objednal ji abych nemusel s něčím laborovat a vymýšlet to. Ale já jsem děsně línej bývalej tankán AČR :lol: ze mě si neber příklad 8-)
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Díky, kouknu na asiatam, ale potřebuju abych mohl tu nápravu co nejlépe uchytit takže bych radši tisknul.
Témata o kyblících jsem pročítal a moc jsem toho nenašel.

Jinak kubela od Tamiye doma mám a a tu jeho verzi nápravy jsem zamítl protože to je opravdu maximálně na koberec.
Jen krátce o něm: Koupil jsem ho nedávno kvůli tomu že jsem podle něj chtěl dodělat toho co tisknu a taky byl za hodně dobrou cenu takže jsem dlouho neváhal, no aspoň jsem využil peníze z brigády. Zítra ho vezmu nabarvit tak sem dám fotky, jinak kdybyste někdo měl nějakou zajímavou kamufláž, ideálně tříbarevnou tak ji sem můžete poslat :D, já jsem našel nějakou z Ruska která se mi líbí a na RC modelů jsem jí ještě neviděl (na kübelwagenu).
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Tak jsem tu nápravu nakonec udělal jen celou. Jinak, nedaří se mi najít toho kubela na asiatamu, nikde ho tam nevidím.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „KdF 82 - Kubelwagen“