Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Ahoj, už delší dobu jsem chtěl postavit kýbla na ovládání, nejdřív jsem si myslel že si koupím tamku, pak jsem zjistil že u nás se v RC neprodává a na ebay stojí raketu :D , tak jsem kouknul na asiatam, tam to byl stejný případ. Pak jsem to nechal být a až relativně nedávno jsem narazil na 3d model ke stažení na thingiverse, tak jsem si model stáhnul, zjistil že vypadá jako hračka, nemá skoro žádný detail, takže jsem se pokusil jí opravit a přidat detaily, jenže když se převádí stl model a chci ho upravovat tak se převede jako triliarda trojúhelníků, neboli mesh model a to se fakt blbě upravuje. Takže jsem začal v modelování vlastního modelu, koupil jsem si kýbla od tamky v pět a třicetině (což je mimochodem vážně skvělá stavebnice) a začal jsem měřit a přepočítávat.
Teď mám vytisknutou karoserii a model se zadrhl u pohonu, přední nápravy a odpružení.
Takže bych měl tradičně pár otázek:

Odpružení ano/ne, pokud ano tak torzním drátkem jako v reálu nebo jinak?

Pohon, náprava půlená nebo celá?

Přední náprava, zatáčení jako v reálu nebo něco ve stylu tamky?

Díky, tady je pár fotek:Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Ještě dodám, tiskárna Ender 3 V2, tryska 0,2 mm, materiál petg
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od sakulajda »

Kvůli průchodnosti terénem bych nechal obě kola na zadní nápravě hnaná bez difeců, jinak bude prokluzovat a nic neprojede. Kdybch uměl, tak přední nápravu jak origo, ale neumím a má tamku a tak se smířím s finkčností oproti maketovosti, ke stavbě brouka na podvozku x-ray sem se časově už nedostal.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Jasný, diferáky nechám zamčený nebo to dám natvrdo bez nich. Ale ještě mě zajímá jestli by byla lepší celá náprava nebo polonápravy, ale asi spíš polo

S přední nápravou budu zatím experimentovat a pak uvidíme jak se to vyvine
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Drake »

Vítku, mám kýblíka od Tamky. Popravdě z jeho jízdních výkonů jsem zklamaný, je to takový "parketový" model. Když tak se podívej na moje vlákno Kýblík z Moravy, mám tam nafocené jak jsem předělával řízení. Tamiya ho má řešené přes elektromotor a já to předělával na servo (podle rad od Kuldíka). Řízení je pak zcela vyhovující, Horší je to s pohonem, není tam prostor, mám tam pevnou celistvou nápravu na které je přímo převodovka a malý motorek. Bohužel zadní náprava není odpružená a nekopíruje terén, to spolu s "galuskama" způsobuje že průchodnost terénem je mizivá. Takže tamka řešení pohonu bych asi být Tebou nepoužil..........ale je otázka jestli se do tak mrňavého prostoru nad zadní nápravou dá vůbec dát něco lepšího. Já tam mám převodovku, motorek, regulátor a pidibaterku a je tam plno.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od sakulajda »

Drake píše: 13 črc 2021, 19:15 .ale je otázka jestli se do tak mrňavého prostoru nad zadní nápravou dá vůbec dát něco lepšího. Já tam mám převodovku, motorek, regulátor a pidibaterku a je tam plno.
jeste se tam vleze zvukac, ale repro uz mam na zadnim sedadle ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Kyblíka udělá zavřeného nebo s nějakou krabicí do které bych narval elektroniku.

Jinak na přední nápravu si zítra koupím materiál a ve čtvrtek si zkusím zbastlit, zkusím ji udělat odpruženou podle originálu torzním drátkem a nad zadní ještě budu přemýšlet.

Ono to ani s odpružením nebude do terénu jako velký kýbl, ale bude to rozhodně lepší než tamka
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Drake »

Vítku, dneska mi přišel Vodníček........myslím že pohon zadní nápravy by šel udělat včetně odpružení tak jako na tom modelu od Torra, jen by bylo lepší zvolit jiné materiály. Nepotřebuje to plavat tak bronz, hliník a ocel.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Vítek »

Mohl byste kdyžtak nafotit jak vypadá pohon zadních kol, kdyby to šlo tak i nějaké uložení motoru, tedy jestli se tím neporuší záruční smlouva nebo něco podobného
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od Drake »

Zítra se na to podívám, zbytečně to otvírat kvůli záruce moc nechci, ale kdyby to šlo nějak jednoduše tak otevřu a nafotím.
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Kübelwagen typ 82, neznámo odkud

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
Pokud bys chtěl dělat dělenou zadní osu, pak mohu vřele doporučit díly na RC auta MiniZ 4x4. Je to tuším měřítko 1:24.
Pěkný den
SR71X
Odpovědět

Zpět na „KdF 82 - Kubelwagen“