Poptávám elmod nebo ibu

Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od Radek »

Pamatuji si z jednoho dobrého starého českého filmu: "Nehrejte si s Golemem!!!". Tady bych to trochu přeformuloval: "Nehrajte si s Elmodem!!!".

:P :P Radek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od Vítek »

Jestli jsem to dobře pochopil tak bych taky radši ibu, ale co bude to bude, v nejhorším to budu muset koupit v zahraničí.

V těch Lešanech mi to můžete předvést jak to funguje nebo tak.
Uživatelský avatar
miki7277
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 215
Registrován: 08 srp 2015, 01:53
8
Lokalita: Hostinné

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od miki7277 »

Koukni se zde ,nakupuji zde často : https://htmodel.sk/elmod-elektronika-pre-rc-tanky/
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od Vítek »

Jo jo, Ht model znám, mají tam i dost jiných zajímavých věcí.

Ale tu řídící jednotku právě hledám z bazaru levnější, za tuto bych dal půl brigády :D
Uživatelský avatar
miki7277
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 215
Registrován: 08 srp 2015, 01:53
8
Lokalita: Hostinné

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od miki7277 »

To ti věřím , kupoval jsem teď ELmod PRO do Centuriona + další věci a nechal jsem tam 13000,- .... Bazarovou budeš hledat dost špatně .zkus e-bay ale moc šance Ti nedávám .Krásný den přeje Milan ahoj
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od Vítek »

Díky, na druhou stranu je to kvalitní věc.

Když bych ho kupoval z rc tank e tak by by vyšel na nějaké 4000 za základní verzi
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od Vítek »

A co tohle, je to použitelné místo ibu?
https://modelbazar.cz/vysilac-pro-tanky ... je/1010038
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od scoutT34 »

Vítek píše: 31 črc 2021, 23:13 A co tohle, je to použitelné místo ibu?
https://modelbazar.cz/vysilac-pro-tanky ... je/1010038
Tuto jednotku s vysielačom na základe mojich skuseností neodporúčam (je ale možné že niekto má iné skúsenosti)
1. je to iba jednoduchá predražená jednotka s funkciami zakladného HENGLONG resp Taigen
na jednotke nejde nastavovať vôbec nič
2. čo je ale horšie jeden regulator motoru na jednotke mne zhorel už 2x
prvý krát som to ešte vyreklamoval (tak jazdil asi 1/2 hod)
druhý krat som to už nechal tak (vtedy neviem ako dlho tank jazdil ale určite to tiež nebolo veľa hodín)
Martin Muzikář

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od Martin Muzikář »

Vítku,

vybral bych na tvém místě ElMOD PRO nebo IBU. Jsou to osvědčené jednotky, řada lidí s nimi má zkušenosti a může ti poradit, nastavení není nijak extrémně složité, software pro ElMOD je srozumitelný, své nastavení si můžeš uložit a měnit je snadno za jiné. Tank lze vlastně doladit s trochou opatrnosti "online". Máme doma 5 jednotek ElMOD (PRO i ECO) a neměl jsem s nimi potíže. Jeden z našich kamarádů má snad první ElMOD v ČR a funguje mu dodnes. Starší jednotky občas něčím pozlobily, dnes asi jen vzácně. S výrobcem je navíc dobrá komunikace, posílal mi náhradní konektory a doptával jsem nějaké věci, reagoval rychle a vstřícně.

Občas se objeví k prodeji na bazaru jednotka Tamiya DMD/MFU unit, ale tam nezměníš zvukovou sadu. Jsou zcela spolehlivé, přesné na ovládání, ale nastavení probíhá pouze formou kalibrace jednotky s rc soupravou a potom ještě prostřednictvím programování vysílače. Tamiya jednotky jsou dobré, robustní (až moc s ohledem na prostor v modelu), ale dnes už je požadavek na individuální programování všech parametrů a to tyto jednotky nedávají k dispozici.

Nevýhodou ostatních levnějších jednotek bývá uživatelsky méně srozumitelné nastavení nebo jejich spolehlivost. Koupíš levnější a potom se jí budeš zase zbavovat.

Použitý ElMOD se objevuje k prodeji celkem málo.

Zvukové sady pro různou techniku jsou u ElMODU už v základu, časem si vytvoříš vlastní nebo najdeš vyhovující už v tom, co je dodané výrobcem.

Jinak obecně, po nastavení běžných prvních kroků je dobré začít nastavovat tank na začátku s vanou podloženou hranolem nebo bez pásů, ze serv odpojit páky a po základním nastavení je tam vrátit, aby sis nic nestrhl nebo sis model nepoškodil.

Martin
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Poptávám elmod nebo ibu

Příspěvek od Vítek »

Dobře, tak já to v Lešanech omrknu a pak se rozhodnu jakou verzi, odkud atd.

Díky :D

Ještě se zeptám co vše se musí koupit abych se mohl účastnit bitev?
Odpovědět

Zpět na „Poptávka“