Tamiya řídící jednotka

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od Drake »

Pánové už jsem z toho zoufalý, tak se zkusím zeptat zde. Mám zapojenou Tamiya jednotku v tanku, je to klasika 4 kanály + ovládání dalších věcí kombinacemi trimr+výchylka páky. Složený a zapojený to dle návodu mám dobře. Bohužel hlavní funkce vůbec nefungují. Nejedou motory (zvuk motorů funguje), otáčení věže jde jen jedním směrem (druhý jde opět jen zvuk, motor se ani nehne) zbytek funkcí jde tak jak má, osvětlení tanku, náměr kanonu, střelba z kanonu včetně zákluzu i střelba z kulometu (u kanonu i kulometu jde i záblesk a dioda) Bohužel tank nejezdí a otáčí věží jedním směrem. Na kanál ovládající odměr věže jsem zapojil na příjmači servo a signál tam je pro obě strany vlevo i vpravo. Motory jsem zkusil přepojit na původní (teď tam mám nízkootáčkové Carsony) a také ani ťuk........nejde do nich šťáva. Myslíte že to je nějaký problém v rozvodné desce v trupu odkud jde signál a napájení pro motory i nějaký problém v jednotce která je ve věži odkud se ovládá motor odměru? Nemá Tamiya jednotka nějaký testovací mód ve kterém nejdou motory a jde jen zvuk? Bohužel návod mám jen v japonštině a kanji bohužel neovládám :cry:
Martin Muzikář

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od Martin Muzikář »

Ahoj, která to je jednotka? Napiš prosím tě označení.

Martin
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od Drake »

Zdravím, typ nemůžu nikde najít, tak jsem to alespoň vyfotil.
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od Drake »

Ještě jsem to dohledával na nettu a tank by měl mít multifunkční jednotku DMD MF-06.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 685
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od scoutT34 »

inac jedna alebo dve Tamyia jednotky
maju takuto bezpečnostnu funkciu.

treba rychlym pohybom paky na pohyb tanku (hore alebo dole ) odomknut motory
potom sa tank rozbehne

udajne je to nejaka
poistka ja to mam napriklad na Kv2

s pohybom veze asi nepomôžem
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od Drake »

scoutT34-vyzkoušeno, v tomhle problém nebude.
Martin Muzikář

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od Martin Muzikář »

Ahoj, poslal jsem ti SZ.

Martin
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od Drake »

Díky. Odepsal jsem, doufám že se nám to podaří. ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od Drake »

Pánové ještě bych poprosil o pomoc s další věcí, dnes mi došel příjmač X8R, zkoušel jsem ho nabindovat ke svojí FrSkyně Q X7 Taranis a ačkoliv jsem si nedávno bindoval stejný příjmač do letadla a před tím do kamionu což bylo obojí v pohodě tak s tímto se nemůžu domluvit. Mám vytvořený nový model ve vysílačce a nastavuju to přímo v něm (po prvním neůspěchu jsem si pomohl tímto videem https://www.youtube.com/watch?v=8c2FMqzBcR8 dělám to přesně krok po kroku obě možnosti jak D8 tak D16 a když dojdu na párování tak příjmač nebliká a nebinduje se........jako zdroj používám regulátor tamiya připojený na baterku z tanku. Nevíte jestli není chyba právě tohle?
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1345
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: Tamiya řídící jednotka

Příspěvek od rmichalbarna »

To je odkud ho máš? Můj názor je ze nemá Lbt. Tak s tím nic nepůjde.Asi je koupený z venku.Musi mít označení LBT EU.

Nebo má závadu, to se stává. Já taky objednal jeden a nešel. Byl z inzerátu. Pan tvrdil že je funkční.
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Odpovědět

Zpět na „Poradna“