podklad na tankodromu

Odpovědět
Martin Muzikář

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Martin Muzikář »

Páni kluci, je moc dobře, že píšete svoje nápady a směřujeme ke společnému výsledku.

Vláďo, děkuju žes to takhle pěkně vyzkoušel a popsal ahoj
Chvíli jsem počítal, kolik kartonů vína je zapotřebí na menší tankodrom :D ale dřevo mne asi vyjde levněji :)

K té výšce - těch 65 cm se zdá být dobrý kompromis, protože méně už nedává moc smysl (pamatujte také na samostatné použití) a vyšší znamená nárůst přepravních rozměrů, spotřeby materiálu, snížení stability při postavení jedné samostatné řady atd.
Příkladem v Lešanech je možné umístění napravo od tankodromu, je tam úzký a dlouhý prostor, kde si moduly a terén na zemi vůbec nepřekážejí. Na eDayi může být modulovka sestavena po jedné straně obdélníkového prostoru, kde diváci chodí kolem všech čtyř stran a tak stoly plochu nezakryjí. Vždycky půjde o rozvahu, jak rozmístit obě části tankodromu - plochu se sypkým materiálem a stoly s modulovkou.

Budou i situace, kdy se vyplatí poskládat za hodinu modulovku - bez stavby klasického tankodromu na zemi - a na konci dne ji zase za hodinu složit a rozvézt domů.

Jak dobře napsal Vláďa, těch způsobů jak moduly poskládat - když jich bude v budoucnu větší počet - je opravdu více možností. Inspirací mohou být právě vláčkařské modulovky.

Během několika dnů dokončím, nafotím a dám se fotky a poznatky ze stavby dvou stolů a rampy.

Souhlasím, že se teď soustředíme na výrobu stolů. Takhle část cesty je úplně stejná bez ohledu na to, jestli dál zvolíme jednoduchý povrch nebo budeme tvořit modelovou krajinu a nebo a to je nejpravděpodobnější - budeme obojí kombinovat, což by mělo jít.

Bylo by dobré jako další krok najít truhláře, který by je vyrobil za rozumných podmínek podle těch prvních pro ostatní. Když se s tím bude mordit každý sám, mám trochu obavu, že na tuhle práci nenajdete v dnešní době čas. Ale třeba jo.

Martin
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od mrst »

Příští týdem mám školení sítě a produktu.
Takže potom jsem ochoten poptat např. výrobce nástaveb...
Mezitím se třeba Martinovi něvo podaří. :P
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od PetrNC »

Ahoj

celé vlákno bedlivě sleduji, ale do technického řešení vám "kecat" nebudu :D :D Snad jen, že na našem předváděcím taknodromu máme jako "suchou" protiskluzovou úpravu, na nájezdech pro mosty a nakládací rampy, realizovanou klasickým těsnícím hnědým silikonem.
Pokud budou potřeba nějaké penízky na výrobu stolů a další materiál, tak rád přispěji ....... cool
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 468
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od kremak432 »

"Bylo by dobré jako další krok najít truhláře, který by je vyrobil za rozumných podmínek podle těch prvních pro ostatní."

To je myšlenka k zamyšlení. Čistě teoreticky, když to bude každý "samodomo" bastlit doma, dle svých možností, tak se prakticky nikdy nesejdeme! Je jasné, že každý z nás má trochu jiné finanční možnosti. Otázka zní jestli jsme schopní, každý kdo by měl zájem se zůčastnit tohoto projektu, a zaplatit výrobu např. dvou "stolů". Já s tím problém nemám, ale nechci mluvit za ostatní.
Martin Muzikář

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Martin Muzikář »

Dávám sem pro představu aktuální konstrukci stolu, který teď vyrábím:

Obrázek

Vlevo je rozebraný stůl tak, jak bude k přepravě. Nejdelší na přepravu jsou obě podnoží, mají 98 cm.
Uprostřed nahoře orientační rozkres dílů.

Pokud bude na desce modelová krajina, nechám vyrobit na každou desku přepravní box z vlnité lepenky, pro všechny kteří to budou stavět.

Bočnice desky stolu jsou opatřené otvory pro propojení stolů mezi sebou a pro montáž ohraničení celé plochy (samotné ohraničení není na obrázku), do těch dvou otvorů na každé bočnici bude možné také zakotvit uchycení rampy nebo mezikus, kterým bude možné změnit úhel stolů mezi sebou (např. pootočit trasu pro pojíždění o 30 stupňů)

Pracoval jsem ještě s variantou, která je skladnější, kdy nohy jsou podobně jako u truhlářské hoblice spojené podélnými trámky a všechno se po složení vloží do prostoru pod deskou stolu. Ale mělo to své nevýhody, ačkoliv myšlenka na kompaktní balík celého stolu v kufru auta byla zajímavá. Jenomže to znamená víc součástí, montáž podnoží při každém skládání stolu atd.

Druhé řešení je tady:

Obrázek

Takže zatím půjdu tou cestou, která je na prvním obrázku, protože je jednodušší na výrobu i na skládání na srazu.

Co je podstatné, deska je pro obě řešení úplně stejná, liší je jen umístěním otvorů na čepy stolu pro každý z obou druhů podnoží.

Co je z Vašeho pohledu lepší řešení?

Martin
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1028
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od hranicak11 »

Výroba stolků bude docela složité téma, já si furt říkám jestli nebude lepší využít již hotový základ z campingoveho stolu který se jen upraví pro naše využití. Třeba tento (rozměr po složení je 180x76):

https://www.tentino.cz/Skladaci-stul-18 ... dGEALw_wcB



Martin Muzikář

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Martin Muzikář »

Ahoj Bolku, já věřím víc v řešení vyrobené, než uzpůsobené.

Kromě pevnosti, stability, přichycení mantinelů a volby pro modelový povrch jde o to, že budeme li chtít v budoucnu stoly přidat, bude je snazší dovyrobit než shánět něco, co už nemusí být v nabídce, cca za 2 roky. Následně by mohl být problém s rozměry atd.

Už to tady tvořím, tak vydržte, za mne zatím dobrý.

Martin
Martin Muzikář

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Martin Muzikář »

Změřil bys prosím Bolku, jaký využitelný prostor máte v kufru auta?
Děkuju, Martin
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1028
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od hranicak11 »

Ahoj kufr u auta mám 100x85 cm.
Martin Muzikář

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Martin Muzikář »

hranicak11 píše: 06 zář 2021, 13:21 Ahoj kufr u auta mám 100x85 cm.
Díky Bolku, prověřuju naše přepravní možnosti. Vím, že máte vždy plno i bez stolů, máte toho prostě tolik, co potřebujete pro čtyři.

Děkuju, Martin
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“