podklad na tankodromu

Odpovědět
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od sakulajda »

A i rohy musi byt ostre, kdyz se to ma pasovat k sobe, jinac budo vznikat mezery
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od hranicak11 »

Tak ještě než zapomenu, tak rozjezdu staronové téma podkladu a stavby tankodromu. Mě se také líbí německý styl a tak jsem něco málo vyzkoušel.

1. Hlína: příprava trvala v Aši cca 14hod. prekátrovat, pak presít.
Výsledek = má to podobné vlastnosti jako podklad v Lešanech, nakonec jsme to museli ušlapat a také jsme do ní vložíli koberce, ty zakryli slabší vrstvou. Pak už to bylo vcelku ok.
Je to stejné prašné.

Příště to chce slabou vrstvu, nebo vlhkou a utaženou zeminu. ( platí zejména pro boj. ukázky)

2. Výstavka modelů: Také jsem udělal vyvýšené místo pro modely s nájezdovou rampou, palety jsou těžké, náročné na přepravu atd. Našel jsem trochu elegantnější řešení pomocí laviček od pivních setů, stahovacích pásek, oboustranné lepící pásky a papírových tvrzených rohů. Kupodivu to bylo pevné více než jsem čekal! Použito bylo 16ks laviček.

Příště to chce nájezd mít orientován 90 ° k výstavce.





3. Modelová krajina: Původně jsem měl také připravené obarvené piliny, po krátké zkoušce jsem je neaplikoval. Stačí aby trochu foukalo a jsou k ničemu.

Do budoucna určitě jen umělá tráva
(koberec)

4. Různé a bojové ukázky: Určitě jsem pro, ale po Ašské zkušenosti bych řek, že takové (velké) akce max. 2x do roka. Celý tým byl večer vyčerpán na maximum, jako by Aš opravdu osvobodil 😅😅😅

Na ostatních akcích by jsme mohli na stolech předvádět konkrétní stroje s popisem a nebo si jen zajezdit?
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Vítek »

Ty lavičky jsou fikaný :D a podle obrázků to musela být krásná a velká akce
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od scoutT34 »

možno ideálne mať 2 zjazdy na rôznych koncoch
jeden kolmo na odstavnú plochu
jeden tak ako bol v AŠi (hore na fotkách)

základné pravidlo pre dioramu v exterieri (v interieri samozrejme s určitými modikáciami ako podkladné plachty...)

1. tvrdý podklad
ideálne koberec (akcia AŠ 2022 )
zhutnená hlina ( MODELHOBBY 2019)

iba krycia plachta resp. netkaná textilia nie je dobré riešenie nakoľko navrchu nebude vrchná vrstva držať

2. na povrchu hlavne na cestách kde sa bude jazdiť ideálne do 5 (max 10) mm perfektne preosiatej zemi alebo aj piesku
na dlhších akciách resp. pri jazdení sa nakoniec vytvorí super jemná vrstva hliny (napr. Model Hobby)

samozrejme treba myslieť pri akciách vonku aj na zle počasie potom aj príprava a hlavne rozoberanie dioramy môže byť hodne komplikované
uvediem asi najznámejší príklad mokrý piesok (povodeň) na Noci múzeí
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“