podklad na tankodromu

Odpovědět
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Vítek »

Za mě materiál dobrý, sice docela prášil a usazoval se v pásech ale aspoň je nemusím patinovat :D, ale i přesto že to byl hodně jemný písek a že prášil tak uvnitř tanku nemám ani zrnko i když nemám zákrytované hřídele k hnacímu kolu.

Mínus vidím v tom že ti kteří mají jen auto budou moct jezdit jen po silnicích protože v písku hned zapadnou, ale jinak je materiál ok ;)
Ještě dodám že bagřík kupodivu neměl větší problémy s průjezdností v písku :D
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od honza kadrmas »

Za mě byl podklad ok ahoj
Váš Šaryk
Dafo
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 14 kvě 2018, 20:42
5
Lokalita: Zásmuky 174

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Dafo »

Mě tento spíše písčitý povrch vyhovuje. Nemusím se bát, že tank poškodím a líbí se mi jak se materiál při jízdě prosýpá po kolech dolů. A navíc to tank přirozeně patinuje.
Martin Muzikář

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Martin Muzikář »

Ahoj,

za mne je kombinace přesáté hlíny s pískem, kterou teď probíráme s Vláďou, rozumný kompromis, který změní odstín povrchu a snad umožní i lepší vlastnosti pro zhutnění terénu.

Téma materiálu je jedna věc, dalším tématem je to probírané umístění tankodromu z podlahy někam výš.

Protože nebude většinou možné postavit tankodrom na zvýšené podestě, dávám námět k řešení vyvýšeného prostoru pro předvedení techniky, prakticky vedle tankodromu - mohli bychom použít např. dva stoly (z toho co lze koupit nebo vyrobit vlastní, rozebiratelné), ohradit je proti pádu modelu, doplnit modelovým povrchem a udělat k nim jeden nebo dva nájezdy. Vznikl by např. 3 m dlouhý a cca 1 m široký pult s nájezdem, cca 70 cm vysoký. Povrch by nebyl sypký, ale modelový, tzn. všechno by na něm bylo schopné jezdit, i menší kolová vozidla. Bylo by možné předvést tam jakoukoliv techniku v provozu, třeba k ní přidat komentář a potom zase sjet dolů na tankodrom.

Martin
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od mrst »

Předsedo má pravdu....
Ne våžně se mi to líbí, dává to smysl a nemusí se chodit pred boxy s modely a odpovidat na dotazy....prostě by se jim to komentovaně představilo... a uroveň by šla taky výše... jenom by to muselo být dál od lidí aspoň půl metru- nenechave ručičky dětí a zvrhnutí konstrukce.
Takže se pojďme soustredit na mat.
Rozmery mame a z dovodu prostorového asi dva 1,5 m segmenty???
Good job.... great ahoj :P
Martin Muzikář

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Martin Muzikář »

Pro představu, co mám na mysli, kdybychom vyrobili rozebiratelné stoly, rozměry v cm (Bolku - viz naše téma modulovka).

Obrázek

Každý stůl má rozebiratelné nohy ze dvou dílů, které se do sebe zasadí křížem a spojí je deska, která je odnimatelná a na ní je modelový terén. Stoly mají spojky, aby držely jeden vedle druhého.

Desky mají v návrhu rozměry 1 x 1 metr, výška je v tomto případě kvůli délce nájezdu snížena na nějakých 56 cm plochy od země. Zmenšení plochy na cca 70 x 70 cm by asi usnadnilo přepravu v menším autě.

Výchozí materiál je u mne dřevo, je pro mne nejschůdnější vyrobit stoly ze dřeva. Desky z trvanlivé voděodolné překližky. Ale jsou i jiné cesty, materiály.

V návrhu jsou tři varianty, kvůli místu a přepravě. Samozřejmě je možné je následně rozšířit o další stoly.

Martin
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od mrst »

Ještě Martine vysvětli, jak to s moduly myšlíš...
1) budou převáženy
2)budou na jednotlivých akcích již uskladněny
3)bude každý mít jeden segment, který přiveze...
to je docela zásadní, jelikož 1x1m se každému do kufru nevtěsná
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 685
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od scoutT34 »

určite súhlasím že plocha umiestnená nad zemou je ideálna na predvádzanie resp. fotografovanie
o tom nieje pochýb

Tu je know how pri modelovej železnici (modulove kolajisko) kde je jasne definovaný tvar a rozmer a konektivita panelov, tieto panely potom vedia pospájat ľubovolne priamo na akcii.
Samozrejme je to priestorovo náročné (vlaky HO maju mierku 1/:87 resp TT mierku 1:120) a dnes je asi nereálne niečo podobné urobiť pre tanky a mierku 1:16.

Na 99% dnes nieje šanca aby viacerí ľudia doniesli na akciu RC tankov 1:16 takéto moduly
- technické vybavenie na tvorbu modulu
- dovoz/odvoz
- skladovanie

chcem sa opýtať na predstavu diorámy (podkladu ) na stoloch
- fixná diorámu pripevnená k podkladu ? (idealne pre rýchlu inštaláciu na akcii, nevýhoda skladovatelnosť a preprava )
- bude sa dioráma vždy upravovať podľa potrieb ? (stale zmeny pri akciách, lepšia sladovatelnost a preprava)

Pri velkosti 1 x 5 metrov (2x najazd + 3 krat plocha na predvádzanie ) to bude dost veľa materialu na prevoz to už je minimálne na prívesný vozik resp. veľké auto / dodávku

Vláďa o tom vie svoje ;)
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1233
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
11
Lokalita: Poprad

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od solo »

Na takejto dioráme je problém s bočnými mantimelmi.
Nemôžu byť nízke.

Vysoké bránia malým deťom vo výhľade a fotografom.

Niektoré zdatnejšie tanky by ich ľahko prekonali.Tie nízke.
To sa stalo pred 3 rokmi v Poprade, kde sa jazdilo na AL stoloch,ktoré slúžia ako pódium.Spadol Karolovi tu z fóra 1 či 2 tanky.
Jazdilo sa oproti sebe.
Problém je už otočená hlaveň.

solo
Naposledy upravil(a) solo dne 31 srp 2021, 14:19, celkem upraveno 1 x.
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Martin Muzikář

Re: podklad na tankodromu

Příspěvek od Martin Muzikář »

Odpovídám na Vláďův dotaz:

1/ Z mého pohledu by bylo praktické, kdybychom je mohli převážet složené v autě. Tj. šance doma pracovat na povrchu, krajině a vzít je na další sraz. Taky by bylo možné někde uskladnit podnoží a mít doma jen jednu nebo dvě desky a ty potom vzít na sraz.

2/ Uskladnit je v Lešanech nebo kdekoliv jinde by bylo taky možné, ale znamenalo by to se k nim dostat dvakrát do roka

3/ Rozumná myšlenka, kdo má zájem, může na připravený stůl připravit kus terénu (Bolek, ty, já, kdokoliv další) a vzít ho na další sraz

Rozměr 1 x 1 m jen na takové rozdělení mezi nás asi moc, máš pravdu, mohli bychom s tím jít třeba na 70 x 70 cm nebo 75 x 75 cm

Jde jen o dodržení společných rozměrů, jako to mají železniční modeláři u svých modulovek / dodržení profilů.

Tady je třeba si říct, jestli bychom stoly vyrobili spojeným úsilím a potom individuálně tvořili povrch nebo podle výkresu a možností každý sám řešil i stoly, v tom jsem trochu skeptický. Nechci tady stavět vzdušné zámky, už tu byl takový nápad se stavbami a nic z něj nevzešlo, ale kdyby stoly byly v nějakém menším počtu vyrobené najednou a jen bychom se domluvili na povrchu, přechodech ad., které by si každý tvořil doma a potom dovezl, možná by to bylo proveditelné. Nečekám, že se zapojí víc lidí, ale třeba nás někdo překvapí.

Bylo by fajn, kdyby se přidal Bolek.

M.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“