Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Rudyn »

Zdarec Drejku ! Máš to pěkný a vidím, že jedeš jak to jde.

P.S. Jak budeš mít řešené chlazení elektroniky a motorů ??? R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od CuMeL »

PetrNC píše: 14 říj 2021, 21:02
Drake píše: 14 říj 2021, 20:54 vše je z vnějšku zajištěné ségrovkami, jako kolikrát mi ty prťavé mrchy vystřelily a musel jsem je hledat na koberci.......to si nedokážete představit.....nebo ano? :lol:
Ale jo :lol: Potvora koberec má totiž tu vlastnost, že rád nenávratně "polyká" hlavně drobné modelářské díly a zvláště mu "chutná" spojovací materiál ..... :lol: :D
A nejen koberec. V dílně mám beton a na něm takové ty gumové skládací čtverce, co se používají na dětských hřištích v barvě červeno-černé. Tam není vidět už vůbec nic, zejména v těch spárách, a může se to lesknout jak chce, kór, když se snažím hledat ucvaknutej milimetrovej kousek špendlíku. Zjistil jsem, že to nemá cenu hledat a radši ucvaknu nový. Takhle ale zase mám obrovskou spotřebu špendlíků :roll:

Jinak Drejku, naprostá paráda
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

:lol: :lol: vidím že všichni máme doma žroutské koberce co beze stopy pohlcují drobné modelářské díky. :lol: :lol:

Rudy, to značení káblíků má Tamiya pímo ve stavebnici na samolekách, já jsem hrozný bordelář a elektriku neumím. Tohle japonscům moc chválím protože i po několika měsících když otevu model a začnu se vrtat v elektroinstalaci tak díky štítkům vím co k čemu patíří.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Tak.....na "hotovou vanu jsem zkušebně nasadil horní část korby, zatím bez zadního čela a předku, jen abych viděl jak tank bude vypadat.......no moc pěkné to nebylo. :roll:
Obrázek
Obrázek
Zkusil jsem vsadit i složené zadní čelo s žaluziemi výfuků, jako sedí to krásně, ale je tam obrovskej problém, pásy se mi třou o vnitřní stěny blatníků..........koukal jsem na pár videí na youtube i na pár recenzí a dělá to skoro všem.......tady udělal japonský soudruh nějakou chybu. Model to nijak neovlivňuje v jízdě......ale prostě je to chyba.
Obrázek
Zde musím říct že při montáži držáků korby a rozpěrek opět došlo k operaci rektu, některé hlavy šroubů jsou špatně přístupné a napředu jsou šrouby M2 s čočkovou hlavou na křížový šroubovák snad mikroskopických rozměrů...........musel jsem závity v držácích projet závitníkem a šrouby mazat abych to tím pidišroubovákem utáhl.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

No pak jsem to celý rozmontoval a vrhl se na to co dělám rád.......barvení. Korba šla první odmastit a pak Tamiya primer......ten je perfektní a na všechny namáhané díly ho upřednostňuju před airbrushovým primerem od Valleja který se mi loupal a nedržel.
Obrázek
Maskoval jsem průchod kam přijde potom oběžný kruh věže s kuličkovou dráhou.
Pak jsem si korbu přinesl domů a už airbrushem jsem se vrhl na preshading., jelikož mi zelená na vaně stříkaná na červený základ hodila takový tmavší nádech tak jsem tentokrát suříkově červenou nepoužil.
Obrázek
Obrázek
No a jakmile byl hotový preshading tak jsem chtěl začít s kamufláží........ale ta japonská pocházející od praporu dislokovaného na Hokkaidu se mi nelíbila......byla taková fádní, ničím nezajímavá, tak jsem začal přemýšlet ale o tom až příště.
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 217
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Tankysta »

Pěkně jedeš :o Také se snažím :D
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/ Nové stavby Téčka
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Vítek »

Kéž by mi to šlo taky tak rychle :lol:
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Vítku, já pak prozradím jedno tajemství až dokončím reportáž ze stavby 8-)
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,nevím jak to děláš,po nocích dáváš příspěvky,stačíš stavět takový život bych chtěl mít taky,já už sem se k tanku nedostal tři týdny,bud su v práci nebo práca co mě úkoluje moja polovička.Zatím mě codí jenom material a různé díly,plánů mám hodně ale nevim co stihnu,snad přez zimu bude víc času
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Milane počkej na rozuzlení na konci stavby. ;)
Tak pánové a dalším pokračováním je barvení. Jak jsem řekl japonská kamufláž praporu dislokovaného na Hokkaidu se mi vůbec nelíbila, tank byl taková myš nenápadná. Tak jsem začal přemýšlet co s tím. Až mi jednou kolega poslal fotky z výstavy obranných technologií v polsku a na stánku Hyundai Rotem tam byla krásná K2 v barvách českých a prodloužená K2 se kterou se chtěli účastnit tendru v Polsku (ten bohužel skončil kontraktem na úrovni vláda-vláda s USA na nákup 250 tanků M1A2 SEP3v). To mě tak trochu nakoplo, když by se AČR hodila díky hmotnosti K2 tak proč ne i Type10, přeci jen korejci jsou mi méně sympatičtí než japonci a K2 jsem viděl tak maximálně na fotkách ale Type10 mám prolezlý. Takže od mistra Cumeliniho jsem sehnal plánek s barevným schématem a bylo rozhodnuto :P
Obrázek
Japonec bude v českých barvách....proč ne když se údajně na výstavě na slovensku Type (model) objevil v barvách OSSR. Když už ale tank budu dělat jako neexistující tak si říkám proč ho nevylepšit a vlezl jsem si na stránky AČR kde maj rozepsaný požadavky na soutěžené stroje (tedy alespoň ty obecné které lze zveřejnit) u tanků je tam mimo jiné požadovaná zbraňová stanice a systém aktivní obrany.......ani jedno japosnké Type 10 kvůli snížení ceny nemají, ale mě jako modeláře to nebude omezovat. Čili jsem začal projíždět net a hledat si zbraňové stanice, preferoval jsem německou FWL2000 která má být součástí výzbroje nových L2A7+. Tu ale bohužel není kam na typu namontovat.....celou zadní část věže kde ji má L2 zabírají u Typu odhazovací panely nad zásobníkem munice, proto jsem raději volil starší stanici používanou na M1A2 SEP2, stejnou mají i na nejnovější modernizaci. Systém Iron Fist kterého budu potřebovat 4ks do rohů věže pořeším později 3D tiskárnou. Stanici jsem sehnal na DKLM a do dvou týdnů byla doma.
Obrázek
Obrázek
Je to krása a kvalita........ale jak jsem zjistil tak pro instalaci stanice budu muset upravit věž. S konečnou vizí jak by měl tank vypadat jsem se pustil do barvení........teda problém byly ještě barvy české kamufláže. Jejich hledání a následné trávení času nad převodníkama mi zabralo asi i víc času než samotné barvení. Ale nastal čas a šlo se na to.
První všechno pěkně namaskovat.
Obrázek
A pak už byla pistole plná barvy a kompresor natlakovaný a nebylo cesty zpět.
Obrázek
Pěkně barvu po barvě od nejsvětlejší.
Odpovědět

Zpět na „Type 10“