Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Odpovědět
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Vítek »

Paráda :D
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,podle drobných narážek a mého úsudku je tank už dávno celý hotový a teď dáváš celý postup časově hodně zkrácený TAK RYCHLE NESTVOŘIL ANI BUH SVET ale je to paráda
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

No Milane v podstatě máš částečně pravdu, tank už byl v Kyjově, ale byl bez věže.......kompletně hotový kvůli komplikacím s elektronikou není dodnes..........ale už je koukatelný. 8-)

Takže skončili jsme minule u stříkání trupu........až na vopruz s výběrem barev to dopadlo opravdu nadmíru dobře, český barvy tomu tanku vyloženě sluší.
Obrázek
Obrázek
Po dokončení kamufláže trupu se ještě dolepily gumové "skirty" na boky a zástěrky na zadní a přední část tanku a trup konečně nabral ten správný vzhled.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 217
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Tankysta »

Paráda *BRAVO* *OK*
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/ Nové stavby Téčka
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Tak jsem si dneska při telefonátu s Krémákem vzpoměl že jsem vlastně něco nedokončil cool
Naposledy jsem se zabýval samotným trupem tanku, ten už je hotový a nastříkaný, je čas pokračovat. Než se bude dělat na věži je třeba zkompletovat kuličkovou dráhu a věnec věže, tamka to má velice solidně řešené, ne nepodobné reálnému provedení. Zpočátku jsem se toho docela bál protože z návodu nejsou některé věci na první pohled jasné. Základna věže je tvořena čtyřmi prstenci z čehož jsou dva kuželové a mezi to jsou vloženy kuličky, Po složení se věnec otáčí neuvěřitelně plynule a lehce, vůbec nikde nedře a nebrzdí. Bohužel se omlouvám, ale tři fotky které jsem při kompletaci udělal skončily ve foťáku na dně japonského jezírka ze kterýho jsem tahal utopenýho Schwimmwagena :roll: Opravdu to není vtip :|
Zde už je vložený věnec s namontovanou základnou věže, co mě zklamalo tak tam není 360 stupňový konektor na kabely jako v tancích co už doma mám.....ale zas nejsem blb co bude kroutit věží dokola jako čivava hlavou v řeznictví. :D
Obrázek
Obrázek
Když už byla spodní část věže na místě tak jsem se začal zabývat kolébkou uchycení kanonu, tady nejsem moc spokojen, není to přiliš tuhé a při pohybu v terénu se kanon třese.......časem plastovou kolébku nahradím duralovou, co se mi naopak líbilo tak na čepech jsou kuličková ložiska a servo s kanonem pohybuje pěkně hladce a plynule.
Obrázek
V místě kde by normální kanon měl závěr je zákluz poháněný malým motorkem s převodovečkou, tady jsem dumal zda to neupravit na klasiku se servem, ale funguje to opět krásně.......v tomhle vzdávám hold japoncům, délka zákluzu odpovídá, pohyb je realistický a mechanismus s excentrem je dobrej nápad.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Vítek »

Parádní práce moderny není nikdy dost :D
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Jak jsem měl kanon namontovanej tak jsem se neudržel, protože jsem byl zvědavej jak bude tank vypadat a nasucho jsem dal vršek věže a zbraňovou stanici...........a je to parráááááááááda puffy
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tank je opravdu co do designu neuvěřitelně krásnej, pokud se to dá o tanku říct, jako bývalej příslušník sedmičky a za mě teda 71.mpr, jeho tankové roty, bych tuhle mašinu klukům ze 73.mpr moc přál, je relativně malej a lehkej, přitom ergonomie je skvělá a i chlap 2m vysoký a 100kg vážící se v něm cítí mnohem lépe než v T-72 nebo T-54. Nerad poslouchám řeči rádobyodborníků na military fórech že je to dělaný pro malý japonce, že by náhradní díly byly průser (tank má stejný kanon jako Leopard 2A5, a powerpack vycházející powerpacků fungujících v západní technice.....dokonce mám dojem že je to MTU, navíc podle důstojníka se kterým jsme se snažili konverzovat je možnost instalace kanonu o délce 55 ráží jako má Leo 2A7, zde co jsem pochopil tak japonci ho nechtěli kvůli délce a potížím při manévrování ve specifickém japonském terénu.........co se týče mobility tak naživo wow :o jako člověka co byl zvyklej couvat s téčkem maximálně 8km/h mě couvání víc jak čtyřicítkou málem posadilo na prdel a stabilizátor se vůbec nedá srovnat s tím co je v T-72..........

No zase k modelu......pokračovat budu příště a pokud bylo zatím vše parádní, tak v následujících krocích došlo k obrovskému zklamání :roll:
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Díky Vítku, ono popravdě já modernu moc rád nemám, ale tenhle tank mě prostě dostal v reálu, v západních typech jsem se vezl na cvičeních tehdy to byl ještě Leo 2A4, prolezený mám ještě Abrams ale jen ve staré verzi se 105mm kanonem a vyprošťovací vozidlo na bázi M60, plus polskou modernizaci T-72, společně s Type10 mám prolezený i Type90 a Type74, ale devadesátka na mě dojem neudělala s nadsázkou je to prostě jen další variace na Leo (tohle ber fakt s nadsázkou jedná se o zcela jiný tank :D ).......celkově shrnuto Panzery, Shermany a Téčka jsou prostě něco víc 8-)
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Vítek »

Jasně, já myslel spíš tu starší moderní jako je právě M60, T-55 a jiné tanky třeba ze studené války, ne úplně ty dvaasedmy, ale spíš starší leopardy, kolová technika, Centurioni a různé varianty Pattonů. Ale oproti starým druhoválečným vozidlům nemají takové kouzlo, takový Haklík například, za mě nejlepší polopás :D
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Tak tu máme další pokračování, už tuším předposlední, ať se nám to nevleče jak týden před výplatou :lol:
Když už byl základ věže tak jsem se pustil do čela, jehož součástí jsou i zadýmovací granátomety, řetízkování mám nacvičené z Pantherů tak i když to nebude vidět tak jsem to tam udělal.
Obrázek
Na čelním pancíři mě docela nas**ly takový minideatily jako kličky na otevítání boxů pro vkládání dalších vrstev pancíře. Tank má v základu monokrystalickou ocel (pokud jsem dobře pochopil tak na čele veže a trupu kombinovanou v základu s kompozitem a keramikou) a na exponovaná místa se v případě nasazení vkládají bloky keramiky, kompozitu a dalších věcí které dramaticky zvýší odolnost.....ovšem za cenu nárustu hmotnosti......modelově to tam nalepit byla docela fuška s mejma očima a na tankodromu to bohužel očeše už jen zlej pohled ssad
Obrázek
Tady se blížíme k dříve zmiňovanému průseru který mi vzal vítr z plachet. Když jsem měl tohle všechno hotové tak jsem se dal na svoji nejméně oblíbenou činnost a to montáž a oživení elektroniky......jako montáž docela v pohodě.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po zvládnuté montáži nastaly problémy.......při oživení tak jen střílel a svítil.......jinak nic. Po konzultaci s Kuldíkem se mi nakonec podařilo mašinu i rozjezdit, zde se bohužel ukázala nevhodná výměna motorů Mabuchy za Carsony....motor pro pohyb vpřed/vzad byl funkčně v pořádku, ale motor pro zatáčení a pivotění svými otáčkami nestačil a nastal první porod.......výměna motoru v již složeném modelu od Tamiye......kdo to někdy stavěl ví o čem je řeč. Dříve zmiňovaná operace rohovky přes řitní otvor je proti demontáži motoru procházka růžovým sadem......tank se prostě musí krok po kroku rozdělat nesmí se vynechat nebo přeskočit nějaký krok, protože vše závisí na všem přesně dle návodu :evil:
Obrázek
Tady jsem si tak nějak říkal že horší to být nemůže.........a ono bylo.
Po výměně motoru jsem tank zase oživil a testoval tentokrát všechny funkce, tank jezdil pěkně, svítil pěkně, bručel parádně, střílel a nabíjel luxusně........ale netočila se mu věž :shock: Vyzkoušel jsem vše a výsledek žádný, proto jsem se obrátil na zasvěcené lidi co elektronice rozumí, zde bych chtěl poděkovat Ivanovi a hlavně Martinovi Muzikářovi a Kuldíkovi. Díky klukůlm se nakonec podařilo identifikovat problém, Martin se pokoušel seč mohl sehnat novou jednotku, ale díky neochotě německého prodejce který prostě nechtěl vydělat 200 euro, zůstal problém nevyřešen. Nicméně Martin i Kuldík se shodli stejně na řešení bez výměny jednotky.....věci mám nakoupené a tank jenom čeká až odpaří podělanej čínskej mikrookupant Krrrrr z planety Omicron Persei 8 (pro neznalé pokus o humor alá Futurama) aby byla provedena oprava. Jednotku jsme hlavně s Martinem řešili snad čtvrt roku, dost mi ten problém zkomplikoval dokončení tanku protože prostě nebyla vůbec chuť v tom pokračovat a zklamání z japonský dokonalosti bylo hodně velký, ale takový problémy se prostě stávají.......jen si člověk prostě nikdy holt nechce vytáhnout toho Černýho Petra.
Odpovědět

Zpět na „Type 10“