Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Drake »

Dobrý tip na na baterku, díky Vítku. Já jezdím v Kyblíku na AAA baterky, ale předělám to též na tuhle malou. ahoj
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Není zač, mají tam i ploché delší, nebo menší, no zkrátka všechno možné
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Tak jsem přebarvil ty helmy, a dobarvil pár dalších věcí:

Obrázek

A taky přišla baterka :D, chtěl jsem ještě přepájet kablíky, ale takhle večer už jsem tu s tím nechtěl smrdět, takže to nechám na víkend.
Obrázek
Edit:
Pak bych ještě chtěl konečně na kyblíka dát ty obtisky, ale nemám žádné ty vodičky, a nevím jestli to bude držet bez nich, tak kdybyste někdo věděl tak napište své zkušenosti.

No a po tom bych kyblíka prohlásil za úspěšně dokončeného, a vzhledem k tomu jsem lehce začal dva projekty, jeden je jednoduchý (nebo by aspoň měl být, vím jak to dopadá když se řekne že to bude jednoduchý :lol: ) a to Steyr RSO, nebo pro nadšence do německého jazyka: Raupenschlepper ost :D a druhý projekt je složitější, ale věřím že ho zvládnu :) , je to OT-62 TOPAS, k němu mám knížku s detaily, nákresy, atd. a u obou projektů mám nakreslené 3d modely, ne tak detailní jako to má třeba Cumel, ale takový základní tvary to má :lol:
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Drake »

Vítku, já pracoval donedávna bez vodiček (ano před měsícem jsem si je koupil) a bylo to naprosto v pohodě. Místo kam budu nanášet obtisk nastříkám lesklým lakem na to hodím obtisk a opět přestříkám, nikdy jsem s tím neměl problém, teď jsem to zkoušel s vodičkama a nějak nesleduju markantní rozdíl. Pokud bych nepoužil jako podklad alesklý lak tak asi bude mít podkladová vodiška opodstatnění........ale jinak fakt nevím.

Dělám teď na Vodníka skládací střechu (imitace z látky) místo toho ošklivého plastového výlisku, pokud se to podaří tak to budu dělat i na Kyblíka :D

RSO vs Topaz? Čoveče Topaz by nebyl zlý, já když byl u armády tak můj nadřízený psal na Topaze příručku.........problém byl že v tu dobu byly Topazy dávno vyřazené :lol:
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Dobře, ty obtisky teda pak jenom zalakuju a zašpiním, díky za radu.

Střecha by se mi líbila, dokonce mám i nějaký ten drát na udělání té konstrukce, ale ta látka by byla horší, já a šití nejde moc dohromady :lol:

Jo a ty projekty mám v plánu udělat oba :D, jen ten RSO jsem poněkud rychleji, ale musím někde sehnat rozměry rámu, a trochu oříšek budou převodovky. Ta moje knížka je od Jiřího Frýby, tak jestli to je on? A u ótéčka bude problém s pásy a hnacím kolem, ale to taky nějak vyřeším :D
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Drake »

První verzi mám jen statickou nedá se rozložit, ale souběžně s tím dělám i na skládací, šití vůbec neřeším, lepím to na drátěnou konstrukci vteřiňákem, ale kraje mám přehnuté jako by to bylo zapošité. Je to vopruz mám slepený prsty, ale pomalu to jde.

Nn Frýba to není, to byl tehdy podplukovník Marek.........ani nevím jestli to dopsal, šel jsem tehdy pryč na 71.mpr do Hodonína.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

To je fakt, to lepení je jednodušší :D, možná se do toho taky pustím, ta střecha nemá zas tak složitou konstrukci, a krásně se pod ní schová třeba baterka nebo tak.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Drake »

Když tak malá inspirace jak vylepšit složenou střechu na Kyblíkovi/Vodníkovi, vypadá to mnohem lépe než původní kus plastu, ještě to zapráším a dodělám zadek vozidla a mám průzkumníka 8-)
Obrázek
rotruck
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 29 pro 2017, 16:19
6
Lokalita: Boskovice

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od rotruck »

Vítek píše: 09 bře 2022, 21:03 ………. jen ten RSO jsem poněkud rychleji, ale musím někde sehnat rozměry rámu, a trochu oříšek budou převodovky. Ta moje knížka je od Jiřího Frýby, tak jestli to je on?
Funkční RSOčko má postavené Peťa - PetrNc
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Kübelwagen typ 82 Rusko 1943

Příspěvek od Vítek »

Draku díky za inspiraci, taky jsem to chtěl udělat takto, jen mám takovou tmavou látku, nevím k čemu to mám přirovnat, asi to vyfotím a nahraju fotku.



Rotrucku, to je super, aspoň budu mít větší inspiraci, ale nikde jsem tu na fóru nezahlédl vlákno o tom...
Odpovědět

Zpět na „KdF 82 - Kubelwagen“