Projekt Tiger V1

Nejen RC. Jiná měřítka atp.
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Projekt Tiger V1

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,po skončení generálky "bastarda" na sezonu jsem se vrhl na svůj projekt-zbraň odplaty V1 na podvozku Tigra,vím že by to mělo být na E100 ale dělat celý tank se mi nechce tak budu přehazovat jenom korbu na podvozku.Stejně nic takového v realu neexistovalo takže můžu inprovizovat a nikdo nemá s čím porovnávat a já mám klidné svědomí,jenom V1 musím udělat v měřítku a zbytek podle mé fantazie,nějaké modely existují ve 72.Zatím jsem si připravil novou korbu a udělal základ nástavby,dnes jsem ustříhal350 špendlíkům hlavičky,vyvrtal 350 dírek 0,6mm a nalepil je.Teď vyřeším zvedání rampy(zhruba mám představu jak by to mělo fungovat)potom vyrobím příslušenství nástavby a vrhnu se na V1.Snad to všechno zvládnu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
otto
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 295
Registrován: 16 bře 2010, 08:25
14
Lokalita: Senec

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od otto »

Vypada to zajimave. Hlavne at se dari
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,po delší době jsem trochu pokročil,zapojil jsem nejstarší pomůcku na projektování-čtverečkovaný papír,tužku,nůžky a špendlíky-a po troše úsilí se mi podařilo rozchodit zdvih rampy,ještě udělám deflektor spalin a začnu barvit.Potom udělám střelu V1,zatím jsem se nerozhodl jestli ju vysoustružím nebo budu laminovat na kopytě
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,po delší době jsem se opět dostal k práci na projektu,zdvih rampy funguje,deflektor se automaticky zdvihá podle naklopení rampy,stříklé základem,udělat kamufláž,dát nakorbu doplnky,namontovat na točnu,opotřebit a sestrojit V1
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od Jarin »

Moc pěkné s tou V1 to bude pecka. a jakou kamo dáš V1 tu černobílou?? To by pěkně v kontrastu vyniklo...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od Shotek »

pěkně se s tim mazlíš!
👏👏👏
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od milan 88 »

Jarin píše: 02 úno 2022, 00:40 Moc pěkné s tou V1 to bude pecka. a jakou kamo dáš V1 tu černobílou?? To by pěkně v kontrastu vyniklo...
V1 černobílé nebyly,měly leteckou kamufláž,to vím protože jsem dějĺal před 30 rokama letadýlka 2 světovou,černobílé byly V2
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od Jarin »

Jé no vidíš já taky dělal letadla 1/72 a pak techniku 1/35 a nějak se mi to pomotalo... Ale i tak držím palce a jsem zvědavej na výsledek...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od Shotek »

Jarin píše: 02 úno 2022, 21:47 Jé no vidíš já taky dělal letadla 1/72 a pak techniku 1/35 a nějak se mi to pomotalo... Ale i tak držím palce a jsem zvědavej na výsledek...
jé kucí a to já taky lepil 1/72,
hlavně teda tenkrát Směr a Kovozávody, sem tam nějakej Revell, když byla klika a zadařilo se...
jo a taky jsme si poštou vyměňovali jednu chvíli s rusama, co tam měli výlisky z nějakejch vyřazenejch západních forem a bylo to většinou v pytlíku bez obtisků, jak když jdeš do konzumu pro 20 deka vlašáku, tak tady bylo 20 deka letadla 😁
ale zase se daly schrastit typy, co tu nebyly jinak k mání a i když spasování dost často kulhalo na obě nohy, tak jsme byli rádi i za ten polotovar.. 🤗
nojo jiná doba...

tak sorry za ten plevel tady, ale nedalo mi to...
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Projekt Tiger V1

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,kamufláž hotová,zkompletováno,teď dobarvit detajly,ušpinit a oreznout.Teď sedím a přepočítávám do měřítka V1 a kreslím plánek jak to co nejjednodušeji vyrobit,asi kombinace dřevo-plast,zatím jsem se nerozhodl z čeho bude trup.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní modely“