Panther G Jarin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

To také není špatný nápad ale pořád to neřeší čím nejlépe to přilepit protože velká vrstva lepidla mezi tím držákem a blatníkem není. Bojím se že to vteřiňák nevydrží..Dneska jsem v u nás koupil 3 druhy lepidel a bokem na kusu plastu a zbytku fotoleptu vyzkouším který bude nej. Ale kdyby někdo měl nějaké lepidlo vyzkoušené co opravdu drží sem s ním...Budu rád za každý nápad...
Kingtiger Sd.kfz. 182
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od kremak432 »

No problém je, že tak jak to máš vyrobené to budeš lepit "na tupo". Jedna z variant je k tomu přiletovat malý šroubek, pancíř provrtat a celé přišroubovat, případně podlepit. Druhá varianta je poněkud pracnější, ale boční pancíře stoprocentně udrží. Použít lepty jako šablony a přidat k nim ještě tu část která půjde do pancíře. Potom pracně v pancíři vytvořit U díry do kterých ty držáky přijdou vsadit. Jejich konce nastřihnout a až je přesně usadíš ohnout a podlepit. Pak už s nimi nic nehne.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Drake »

Já když jsem si na starý Panther dodělával kovové držíky místo plastových o které jsem časem přišel tak jsem si udělal na straně kterou to přijde na pancíř další plochu ohnutou k zádi vozidla (něco podobného co myslí Krémák) u těch od Aberu to jde napájet na jejich držák. Tím pádem je držík ukotven trnem v pancíři vozidla v předvrtané díře a ještě přilepen přes tu plochu, zatím mi to drží mnohem lépe než ty původní Aberovské kde jsem to neřešil a jak píše Krémák nalepil jen natupo, nicméně pokud se vám obšourně kolem tanku kinders vozidlo neřízená střela, tak máte držáky stejně minimálně ohnuté a v horším případě ubrnknou úplně :lol:
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

Díky kluci moc za rady, zkusím udělat ten trn to by mohlo stačit a aber držáky mám obkreslený tak kdyby nějaký povolil udělám nový...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Drake »

Někdy by jsme na akci mohli dát dohromady 3 nebo 4 Panthery a nějaké podpůrné vozidla a udělat peknou ukázku rozvinutí ´toku cool Ale nesmělo by to být s Déčkama u Kursku bo to by jsme se moc nerozvíjeli a hlavní slovo by měly odtahové FAMA :lol:
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

To není špatnej nápad snad už si nějaký ten sraz letos dopřejeme... Jinak Famo mám takže by nebyl problém jen je v barvách DAK... Jinak až dorazím tento kousek asi bude další v pořadí Puma od Xionu, zítra ho asi objednám a mám v plánu tu verzi s flakem...
A o víkendu jsem spáchal ty držáky schurzen , jsou zalepený a vypadá to zatím že to drží slušně... Teď bude v plánu dopatinovat podvozek abych mohl namontovat kola a pásy a pak se bude pokračovat na korbě..
Kingtiger Sd.kfz. 182
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od LK88 »

...budes kupovat Pumu? Ja na ni koukam dlouho, ale porad mi prijde hodne draha a nechci te nejak odradit,ale ja ji odsunul v mych myslenkach dale do mozku :)) co jsem koukal na kolegy rctankwarfare tak je s pumou dost trapeni technickych aby jezdil slusne...
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

Já o ní přemýšlím taky dlouho ale asi už jsem rozhodnutej...Mě se ten stroj prostě líbí a co si budem povídat každej stroj má svoje mouchy...Puma taky stála 499 a už je skoro 700.. Když jsem kdysi kupoval Famo bylo za 500 E a teď už za něj chtějí 715...
Myslím si že když s modelem jezdíš rozumně tak to musí něco vydržet vždyť ten podvozek je celej kovovej...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

A něco málo fotek...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tubus na nářadí hotový, kola mají další vrstvu tentokrát lehký wash a ještě pak přijde trocha bláta a prachu. Jinak držáky jsem lepil tímto lepidlem a jak jsem již psal drží to dobře. Samozřejmě jak psal kolega Drake při setkání s kinder tankem může dojít k čemukoliv...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

Tak zase kousek hotov.. Kola a podvozek už čeká na montáž a zbytek patiny se už získá jízdou v terénu...Taky už je namontován tubus na vytěráky a stříknut základem...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak a zase příště další je v plánu korba a dodělání detailů jako jsou řetízky k náhradním pásům a další drobnosti...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Odpovědět

Zpět na „Panther“