Panther G Jarin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

Tak jsem tak ze zvědavosti koukal na Ebay co mají a vykoukl na mě tento Panther, docela slušně rozpracován kovová vana kola pásy zákluz no pro začátek úplně super... sice bez elektroniky ale to nevadí stejně bych ji měnil..
Dokoupil jsem na Rc tank.de ještě pár drobností jako je pouzdro na vytěráky , boční schurzeny a stříkací masky mimochodem ty co do Rc tank dodával Michal(Zander)
Jinak tank ke mě přijel z anglie měl jsem sice trochu obavy ale byl doma za 5dní což mě velice překvapilo a v ceně už bylo clo i dph takže žádné tahanice s celníky.. a teď pár foteček... P.S ten zimmerit už tam byl a zbytek mi poslal majitel s modelem a je to od Atak model a je super.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kingtiger Sd.kfz. 182
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1029
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od hranicak11 »

Panther u mě patří k top tankům, takže budu sledovat 😁 i když teď mám novou uchilku jménem Sherman 🤣. Co to má za převodovku? To jsou ty 1:7?
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

Vím koukal jsem nejen tady ale i na Fb kde máš fotky nejen shermana ale i ten jeep...Taky pěknej kousek sleduju. já jsem ho taky měl ale nakonec jsem ho prodal já prostě jedu kříže...Ano jsou to ty převodovky 1:7 jsem na ně zvědavej až bude chvilka dám tam elektriku a zkusím je projet jak se budou chovat. Až tohle dodělám chtěl bych ještě Ačko , Panthera D už mám toho jsem kdysi koupil od Milana z Cvrčovic...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Drake »

Super, krásný Géčko s Zimmeritem, budu držet palce při stavbě a těším se až bude nafocené hotové ahoj
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Max »

Skvěle, také budu sledovat 👍👍
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Vítek »

Paráda, budu sledovat, aspoň okoukám tu patinu :D
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

Tak zase malý postup rozhýbání pomocných koleček u hnacího kola a připraveny háky na schurzen a pláty. Také uloženy podpůrná ložiska převodovek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kingtiger Sd.kfz. 182
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Drake »

Jarine, držáky schurzenů bych doporučil udělat spíše z plechu. Já měl stejnou sadu s těmito plastovými držáky (závěsy) a prakticky všechny už mám vyměněné za plechové, část padla za oběť poškozením na akcích a časem ten plast zkřehl a ulomil se.....opravdu nechci strašit ale já je mám už všechny vyměněné.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Jarin »

Díky za info..A řešil jsi nějak reálný vzhled nebo jen funkční stránku? Já původně koukal na ty od Aberu ale ta cena za set mě odradila. Máš kdyžtak nějaké fotky jak jsi to řešil nebo je najdu v tvém vláknu? Měl jsem totiž v plánu některé pláty vynechat tak jsem myslel že tyto postačí
Kingtiger Sd.kfz. 182
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther G Jarin

Příspěvek od Drake »

Vzhled jsem původně ani řešit nechtěl, ale na druhýho novějšího Panthera už jsem kupoval set od Aberu o kterém píšeš, tam jsem si obkreslil držáky co jsou v něm na čtvrtku a tu použil jako šablonku při překreslování na tenký plech z kanystříku od ředidla a udělal jsem závěsy z něj. Teď co mám pájku bych je ještě vylepšil naletováním čepu a ten bych zavrtal do korby (Aber tam má "čep" z plechu). Takhle to mám jen nalepené k horní liště a trupu. Je to sice dostatečně pevné, ale pokud budu chtít vyměnit plastovou lištu za kovovou tak to budu muset předělat.
Odpovědět

Zpět na „Panther“