Sherman M4A3 (76)W

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

Pánové měl bych dotaz, rozhodl jsem se udělat si i nějaký spojenecký tank a volba padla na Shermana, dříve jsem jezdil za KVH 1.st.ID tak k tomu mám blízko. Chtěl bych ale verzi která není moc vidět. Volba padla na A3 se 76mm kanonem, zatím hledám info na internetu, ale jsem z toho víc zmatený čím víc se tím prokousávám. Trup a pojezd je mi jasný, nicméně tápu ohledně věže. Základ mám HL Shermana M4A3 s kanonem M3 kanon půjde pryč, nicméně vrtá mi hlavou jestli věž na verzi A3 byla shodná jak pro kanon M3 tak pro kanon M1 který je těžší a má delší zákluz? Zatím je mi jasné že kanony měly jinou masku. Dále co jsem koukal a mám doma malé modely Shermanů tak mě zaráží že některé mají úsťovou brzdu a některé ne, i na videích na youtube jsou tyhle dvě varianty. Takže chtěl bych se zeptat zkušenějších kolegů co již měli s přestavbami Shermanů co dočinění jestli je třeba menít věž, případně jestli by se dal doporučit nějaký výrobce (můj oblíbenej rusák to v sortimentu má, ale bohužel je neaktivní díky tomu co se teď děje), věž ze stavebnice od Aoshimy se nedá už bohužel sehnat, Tamiya věž pro 76mm kanon jsem zkoušel jako part třeba u Axella nebo na ebay a také nic, věž od Schuma kterou použil Eddyk také už není k mání a jedinné co zbývá je věž od Mattora ze slitiny kovu, do čehož zase kvůli hmotnosti a nemožnosti to opracovávat jít nechci,........preferoval bych plast nebo resin. Pokud by jste mi mohli doporučit i nějakou technickou literaturu o Shermanech tak bych byl vděčný.

Předem děkuji ahoj
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Vítek »

Zkuste ještě mrkout na Ludwig hobby siete, tam ty Shermany jsou ;)
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1235
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od PetrNC »

Ahoj,

co mám zkušenost, tak David742 je dobrým znalcem této techniky, takže by Ti mohl fundovaně poradit cool
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od LK88 »

Nechces si koupit rovnou Taigen A3 w? Jinak je to celkem pakarna, to sis vybral :) jinak vez je tady ,ale z us a za 180 taky us )))

https://www.dklmrc.com/OKMO_3DP_T23_Tur ... 06294.aspx
nebo ma na rc.tank.de resinovou ale na E8...
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od hranicak11 »

Zajímavá otázka na tu věž, taky uvažuji který typ udělat. U mě zatím vítězí M4 A1 76W, nebo Jumbo (ten se dá koupit u Ludwig... )
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

Díky pánové, ten odkaz na Ludwiga pomohl, na něj jsem úplně zapoměl. DKLMRC jsem v merku měl nedávno jsem odtamtud bral nějaké věci já i Ivan (na moderní tanky) mají tam hodně kvalitní a krásný věci, ale ta věž je tam dlouhodobě out of stock.....ale hodila by se nejvíc i přes vyšší cenu, je totiž komplet včetně náměru a zákluzu. 8-) Ještě se podívám jestli ten typ věže (T23) od Lurwiga byl montován i na podvozky M4A3, nebo jen M4A1 a M4A3E8.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

Jak budu mít čas tak se ještě podívám na tu úsťovou brzdu kdy se u kanonu M1 používala a kdy ne, pokud to nenajdu tak se obrátím na Davida jak doporučuje Petr.:)
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od LK88 »

Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

Láďo díky, parádní odkaz ahoj
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 250
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
S 76mm kanonem vždy u amerických verzí věž T 23.
Ověřoval jsem si to v Sherman in action od Squadron Signal co léta vlastním.
Ten kanon je mohutnější než 75.
Nezaměňovat s Firefly. Tam angláni musely vyjít se stávající věží i za cenu kompromisů.
Je zajímavé , že sedmnáctiliberka je i přes to mohutnější a má i větší energii (náboj).
Americká 76 mm má asi o třetinu slabší prachovou náplň a i účinek v cíly.
Podvozek vol dle kamufláží, stejně jako to jestli měl úsťovou brzdu , či ne.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“