Sherman M4A3 (76)W

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

Díky Vítku, ale pěkný to bude až to dodělám 8-) . Jak to budu rozdělávat tak ještě nafotím systém zákluzu a elevace, myslím že jsem to dělal zbytečně složité......ale holt doma nemám frézku a mám jen velký soustruh., takže jsem to celé bastlil z destiček 2mm a 3mm.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Vítek »

A budete ho brát do Lužné?
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

Vzít ho můžu pokud ho budeš chtít prozkoumat, ale bude takto nehotový. Pracovat na něm dál chci až bude hotová elektronika a bude oživený. Zatím jen studuju jak pomocí surfraceru udělat na věži strukturu odlitku a vybírám barvy na modelartiklu 8-)
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1028
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od hranicak11 »

Drake píše: 24 črc 2022, 21:24 Na tohle jsem koukal hodně dlouho, mám dekly pro řidiče i radistu, tyhle původní jsem chtěl odfrézovat a udělat otvírací pod kterými by byl vypinač, ale koukám opravdu když tam byla věž T23 tak se nedaly poklopy otevřít? Nebo je to jen chyba modelu?
Podle mě je někde chyba, štít kanonu je příliš moc nad poklopy. 🧐🤨🧐
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

Včera jsem nad tím dumal hodně dlouho, stáhnul jsem si i polskou publikaci o shermanech s výkresama a chyba je jednoznačně ve věži od Ludwiga, maska kanonu je moc silná a ve špatné pozici, bohužel to nejspíš opravit nepůjde, ale tahle chyba se táhne s věží T23 asi dlouho, stejnou má i konverzní set od Schumma co použil Eddyk,a také od DKLMRC.......všude štít kanonu zasahuje nad poklopy řidiče a radisty. Ve skutečnosti je zkosený směrem ke stropu korby a není tak tlustý jak u odlitků. Defacto na modelu jde otevřít jen při vytočení věže do boku........tak je to vidět i u Eddykovy Fury s odlitkem věže od Schumma.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1028
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od hranicak11 »

Tak to v Lužné porovnáme s věží od MATO, kterou mám na mém Shermanu. Tam poklopy otevřu, ale také na ni bude hodně práce, nicméně je z plastu a s tím se dobře pracuje.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 685
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od scoutT34 »

ja si tiež myslím že problém bude presne tak ako píše Drake v hrúbke a tvare resinového odliatku
ten resin aby niečo vydržal musí byť hodne hrubý


PS:
kde pak soudruzi z NDR udelali chybu
napr. ja mám doma
- vežu T34/76 hrubú cca 4-5 mm
- vežu PZKPFW 38(t) vz A cca 3-5
a nie je to vôbec ani rovnomerné
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Shotek »

Drake píše: 24 črc 2022, 22:21 . Zatím jen studuju jak pomocí surfraceru udělat na věži strukturu odlitku a vybírám barvy na modelartiklu 8-)
Draku, ten surf smíchej s tmelem (mám vyzkoušeno s tím bílým v tubě od Tamky) aby byla konzistence něco mezi a natupuj to na povrch starým štětcem s tvrdým a krátkým vlasem. Po zatvrdnutí to potom ještě přebrousit a strhnout to co vyleze. Případně ještě podle potřeby opakovat.
Na plastovym dílu ještě před aplikací tmelu naleptávám povrch třeba toluenem a pak zas tvrdým štětcem narušit povrch a strhnout po vytvrdnutí, ale na resinu nevim, čím by šel naleptat...
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

Shotek: No to bude ještě legrace ta struktura povrchu lité věže :lol: Koukal jsem na nějaký návody na youtube, ten resin by se měl jen zdrsnit smirkem a pak na něj nastříkat pistolí surfrace tmel a ten po zavadnutí natupovat houbičkou. První si to raději zkusím na nějakem kousku, než do toho půjdu naostro cool
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Sherman M4A3 (76)W

Příspěvek od Drake »

ScoutT34: máš naprostou pravdu, včera jsem to přeměřoval a je tam tozdíl oproti výkresu převedenému z 1/35 do 1/16 cca 4mm do plusu a je to prostě dané resinem který musí mít kvůli pevnosti a konstrukčnímu řešení uchycení kolébky kanonu větší tloušťku stěn. Dělat s tím víceméně nic nejde tak to tak asi nechám a pro vypnutí otočím věž kanonem dozadu to by měly poklopy jít otevřít........navíc pro přepravu je to lepší. Kdyby se mi zadařilo sehnat plastovou matto věž jako to udělal Bolek tak bych asi šel touto cestou, ale bohužel se mi to ani přes velký průzkumy ebay apod nepodařilo. K mání je jen věž ze zinkoslitiny a tu jsem nechtěl.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“