schwimmwagen od torro

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 499
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

schwimmwagen od torro

Příspěvek od romann »

ahoj
rozmyslam o novom modeli,
mate niekto doma schwimmwagen od vyrobcu torro? paci sa mi aj tym ze plava. ake mate s nim skusenosti?
vypada to ze by bolo mozne spravit svietiace reflektory. spravit ich vodeodolne by nebol problem, ale neviem kam by sa mohli pripojit droty aby svietili
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: schwimmwagen od torro

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
zkušenosti s ním jsou vesměs pozitivní.
Jediný problém jsou plastové poloosy.
Ty se u našeho Schwimma na předku vyvlékaly z unašeče. To se vyřešilo rozříznutím a prodloužením poloosy o pár desetin elektrikářskou dutinkou a slepením zpět.
Další problém s poloosami tvoří přejíždění prahů. Zkrátka vše jde ve voze natvrdo - nemá diferenciály. Proto například při přejezdu koleje se stane , že jedno kolo narazí na tvrdou překážku , vše až na to kolo se točí volně a zkrátka něco musí povolit.
Buď křížek , nebo se zlomí poloosa.
V měkkém terenu není problém.
Poloosy samotné jsou opravitelné , nebo je třeba mít náhradní . Výměna je otázka chvilky a cviku.
Mimochodem v originále se podle pamětníků vozily aspoň dvě náhradní.
Měl stejný problém .
Tak má modelové nejen detaily , ale i poruchy🤣
Jezdíme s ním poměrně často a jezdí i plave pěkně.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: schwimmwagen od torro

Příspěvek od Drake »

Potvrzuji Davidovi zkušenosti, se schwimem mám najeto docela hodně, autíčko vzhledek k velikosti jezdí opravdu dobře a má solidní průchodnost. S poloosama jsem problém neměl ale vyskytl se mi problém s pohonem lodního šroubu.....zatím jsem auto nerozebíral abych zjistil kde je chyba, s tím počkám až na konec sezony. Nicméně s autem jako takovým na suchu velká spokojenost a myslím že i pohon šroubu který mi přestal fungovat bude nějaká lehce odstranitelná maličkost. Jinak doporučuju model vybavit balonovými pneumatikami. ahoj
Uživatelský avatar
GMC
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 94
Registrován: 29 led 2009, 07:27
15
Lokalita: Brno

Re: schwimmwagen od torro

Příspěvek od GMC »

Drake píše: 17 srp 2022, 18:45 Potvrzuji Davidovi zkušenosti, se schwimem mám najeto docela hodně, autíčko vzhledek k velikosti jezdí opravdu dobře a má solidní průchodnost. S poloosama jsem problém neměl ale vyskytl se mi problém s pohonem lodního šroubu.....
Kdybys s ním nedráždil na jezírku v japonsku kachny tak by ti fungoval i šroub bez problémů...
Vandale co leze do jezírek japonské zahrady v japonsku a loví tam potopenou ztracenou válečnou techniku.
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: schwimmwagen od torro

Příspěvek od david742 »

Co se týče plavebních schopností , platí to co u originálu.
Nejlíp mu je v klidné vodě.
Běžně s ním jezdíme v tůni pod barákem na Metuji. Bez problému jezdil i na rybníce, dokonce i na vyšších vlnkách - ty by se daly přirovnat k mírným vlnám na moři u originálu.
Ten den mírně foukalo.
Pokud figury posádky , tak buď žádnou ,nebo dvě.
Pokud je jen řidič. tak je auto ve vodě mírně nakloněné k jedné straně a hůře manévruje.

Jen pro zajímavost máme i Ford GPA od Torro a ten podobně jako originál plave rychleji , je díky pevnému šroubu schopen ve vodě i couvat.
Jak řekl Petr NC : Schwimmwagen je auto co naučili plavat.
Ford GPA je loď s koly.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“