Elmod Fusion Pro

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Elmod Fusion Pro

Příspěvek od sakulajda »

scoutT34 píše: 27 pro 2022, 10:54 pri ELMODe je ale veľmi dôležité
1. aby bol najpr zapnutý vysielač
2. všetky páky boli v momente zapnutia ELMODU v stredovej polohe aj 3 polohové prepínače
ano to platí, pokud to máš v elmodu nastavené, ono se to tam dá vypnout
je to volba načíst neutrální polohy po každé, když se elmod zapne a nebo
se musí nakalibrovat, naučit středové polohy a pak po zapnutí začne rovnou pracovat s těmito hodnotami
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Elmod Fusion Pro

Příspěvek od sakulajda »

GhostSlawa píše: 27 pro 2022, 11:26 Potom nerozumím proč mi to nechodí.Pokud zapnu vysílačku a potom elmod, měl bych pak podle návodu motor nastartovat. To ale nejde a motory se hned rozeběhnou. A´t dám páku kamkoliv, hned se mi rozjedou motory, pak zasepřestanou a zase se rozběhnou. Můžu natočit video na youtube, možná to jen blbě vysvětluji.
v první řadě bych místo elmodu připojil serva a otestoval, který kanál jak se chová (ve frsky se musí výstupy dobře nastavit)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Elmod Fusion Pro

Příspěvek od sakulajda »

GhostSlawa píše: 27 pro 2022, 13:44 No prošeljsem to podle návodu a funguje to. Comě ale vadí je, žev aplikaci elmod ukazuje že mám plyn 122% a já mám na vysílačce 100%. Citlivost na plyn je špatná, není to lineární, jelikož cca 70% plynu jedu už na max. možná míň. To samé je u zpátečky. Možná od toho očekávám víc než to zvládne. Motory mám nastavené v aplikaci na 5KHz. Řekl bych že jedou nejlépe, ale nemám použité kondenzátory. Musím je objednat. Jak jde plyn vám ?

Nicméně stále mi na plyn jede jeden motor dopředu a druhý dozadu. I přez to že jsem provedl nastavení motorů dle návodu.
u starších verzí bylo tlačítko sw1, tím se provádí základní konfigurace pásů, musí jet oba dopředu a tuším levý rychleji než praví. bez tohoto konfigu to nebude pracovat správně.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Elmod Fusion Pro

Příspěvek od sakulajda »

GhostSlawa píše: 27 pro 2022, 13:44 . Comě ale vadí je, žev aplikaci elmod ukazuje že mám plyn 122% a já mám na vysílačce 100%. Citlivost na plyn je špatná, není to lineární, jelikož cca 70% plynu jedu už na max. možná míň. To samé je u zpátečky.
Tak maximální rychlost zpátečky i dopředné rychlosti si nastavuješ v configu elmodu.

A pak se dá pohrát s výchylkami na vysílači, to se vracím k bodu 1, pořádně nastavit vysílač, připojit serva řádně otestovat, pakt teprve připojovat elmod.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
GhostSlawa
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 50
Registrován: 12 říj 2015, 13:35
8
Lokalita: Kralupy nad Vltavou

Re: Elmod Fusion Pro

Příspěvek od GhostSlawa »

Díky Sakulajdo. Už jsem přenastavil max výchylku plynu a sedí to s elmodem. Učím se open tx je to moje první slušná vysílačka. Motry šlapou správně. Teď lepím vanu a ložisko v převodovce co mi vyskočilo. Díky za tipy mrknu na ten elmod ještě.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“