Tamiya König Tiger Porsche 503 sPzAbt

Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Vítek »

Shotek píše: 05 úno 2023, 14:24
Vítek píše: 04 úno 2023, 22:50 No pro mě asi bude jednodušší to vyrobit, tady bych musel zase platit drahou dopravu a tak. Já už to mám vymyšlené, do korby našroubuju ozubený prstenec, do věže dám 360° servo, které bude pružinkou přitlačováno a bude to :D
To řešení je mi povědomé 😉
Jinak zatím jde stavba výborně, jde ti to od ruky..
Ano, ale inspiroval jsem se u Ivanova Tigru, na vaše Téčko jsem samozřejmě taky koukal:D

Jinak ty 360° kabely jsou asi jen pro ten henglong mechanismus ne? Já tam mám serva, leda že bych do věže dál přijímač zvlášť, ale to radši oželím to otáčení kolem dokola
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od kremak432 »

Dobrej počin. Vypadá to, že se na akcích co nevidět objeví další zajímavej Kingtiger. Nejdřív mne zarazilo použití děleného kanónu u porscháka, který měl původně hladký kanón, ale objevil jsem pár fotografií na kterých je již instalována modernější verze rozebiratelného kanónu.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Vítek »

Díky :D
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Shotek »

Vítek píše: 05 úno 2023, 15:10
Shotek píše: 05 úno 2023, 14:24
Vítek píše: 04 úno 2023, 22:50 No pro mě asi bude jednodušší to vyrobit, tady bych musel zase platit drahou dopravu a tak. Já už to mám vymyšlené, do korby našroubuju ozubený prstenec, do věže dám 360° servo, které bude pružinkou přitlačováno a bude to :D
To řešení je mi povědomé 😉
Jinak zatím jde stavba výborně, jde ti to od ruky..
Ano, ale inspiroval jsem se u Ivanova Tigru, na vaše Téčko jsem samozřejmě taky koukal:D

Jinak ty 360° kabely jsou asi jen pro ten henglong mechanismus ne? Já tam mám serva, leda že bych do věže dál přijímač zvlášť, ale to radši oželím to otáčení kolem dokola
nevím jestli chápu jak to s těmi 360° kabely myslíš, ale pokud jde o ten otočný konektor, tak to jsou jen vodiče a jak je zapojíš je na tobě. Pokud hodláš vykuchat servo a použít jako motor s převodovkou, tak ti na to stačí dva dráty a v elmodu to zapojíš na standardní výstup otáčení věže...
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Jarin »

Ještě mě napadlo že dodavatel a prodejce modelů Tamyia v ČR byla firma MpM a sídlila kdysi v Myslíkově ulici a prodávali tam i RC modely. Zkusil bych je kontaktovat s dotazem zda jsou schopni otáčení věže sehnat. Myslím že by bylo lepší použít co tam má být než zkoušet a vymýšlet. A pošta by nemusela být tolik...Ale samozřejmě je to jen můj názor ale podpořený že model Kingtigera od tamiya mám a vím že to mají vychytaný
https://www.mpmshop.cz/kontakty
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Vítek »

Nevím, zkusím o tom popřemýšlet. Ty kabely bych tam tedy asi koupil, ale u toho prstence vážně nevím, když to jde vyrobit třeba na 3D tiskárně
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Machip »

U mpm neni problém si cokoliv objednat předloni jsem si doobednaval věci na Panzer 4 se singl převodkou takže druhou převodku akomplet ovládaní veže a děla a v poho ale trvalo to delší dobu.u toho ovládání věže je třeba jse podivat na vnitřek korby jestly tam jsou výstupky pro uchicení pohonu pokud tam nejsou tak je třeba to vymyslet a dodělat i uchyceni pomocnych koleček která centruji vež v otvoru já na mém kingovi prvni serie toto neměl a dost jsem se s tim potrápil.pepa
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Vítek »

V korbě jsou připravené tři díry pro ložiska takže by s tím asi neměl být problém
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Jarin »

Večer můžu vyfotit na svém kingovi jak to vypadá v originále ten pohon věže
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Tamiya König Tiger Porche 503 sPzAbt

Příspěvek od Vítek »

To by bylo dobré, děkuji 😁
Odpovědět

Zpět na „Tiger II (Königstiger)“