Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Jarin »

Tak jsem se pustil do dalšího kousku co mi tady leží. Tento jsem kdysi koupil zde na foru od kolegy Vojtiše a dost dlouho čekal na dodělání. Koupil jsem k tomu komplet doplňky od aberu pro africkou verzi takže přední a zadní blatníky bednu na věž, boční blatníky jsou Voyager a funkčni držáky blatníků na rc.tank.de spolu s prázdnými nábojnicemi. Tank měl již dost úprav ale i tak jsem ještě něco vylepšil, doplnil jsem leptané průzory řidiče a zasklil hlavní průzor, upravil štít kanonu a ještě mám v plánu trochu upravit přední držáky světel.Další změny v průběhu stavby..Tak a teď fotky..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kingtiger Sd.kfz. 182
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Machip »

Tak ta klempířina je suprová co používáš na pájení vodičku a nebo pastu.pepa
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Jarin »

Používám originál pajecí vodičku od aberu a cín klasický ale krájím ho nožem na malinká kolečka a chce to nešetřit tou pájecí kapalinou pak se ten cín dobře rozleje a hlavně rychle..
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Vítek »

Krásný model :D
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Machip »

DikY za odpoveď a jakou pájku trafo nebo nějakou stanici jenom přece prohřát takový kus plechu neni sranda
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Jarin »

Používám tuto pájecí stanici a zase tak silný ten plech není je důležité dát dost té kapaliny a pak se to rozteče hodně rychle
https://www.ame.cz/Elektronika/Merici-a ... -99+/+ZD99
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Jarin »

Tak zase malý postup na modelu. Udělal jsem náboj kola protože dle fotek 724 první pojezdové kolo neměla na obou stranách, pak jsem ještě trochu vylepšil uchycení heveru a k hadicím k feifelům jsem dodělal šroubk a usadil přední blatníky. Tak a zbytek na foto...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Max »

Pěkné detaily. To bude model spíše do vitríny nebo se pletu??
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Jarin »

Ne bude jezdit jen bude muset řidič dávat pozor. Přidám několik fotek originálu co stavím a tak budu muset ještě pár věcí doladit. Jako první to odnesou přední blatníky protože dle fotek byli nahrazeny obyč plechem a bočních taky pár sundám i když na konkrétní fotce nemá vůbec. moje výhoda je že je mohu sundat i nandat protože šrouby jsou funkční jen je tedy masakr je šroubovat :D Dále jsem dohledal že africké tigery měli úplně jiné rozložení lan a některých věcí na korbě to znamená přemístit držáky lan nůžek a hasicího přístroje. Jinak jen pro zajímavost Tiger 724 je nejdéle sloužícím tigrem v africkém tažení a torzo vraku se našlo nedaleko Tunisu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zde barevná kombinace Troppen scheme 1
Obrázek
Obrázek
A tady fotka vraku 724 nedaleko Tunisu
Obrázek
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger 724 SpzAbt 501 Tunis

Příspěvek od Jarin »

Tak jsem zase malinko pokročil,od kolegy co staví Tiger od Andyho jako statiku jsem dostal výmetnice zadýmovacích granátů na věž a kryt filtru na věž, také jsem namontoval kryty výfuků a dodělal držáky bedny na nářadí která byla na dvou kovových pásech. Také jsem dodělal dvě záplaty které jsou na dobové fotce vidět na levém boku korby a předělal komplet držáky na korbě dle plánku co jsem sehnal. Objednal jsem barvy na kamufláž tak si myslím že za chvíli přijde na řadu stříkání. Vyměnil jsem také přední blatníky za plech neboť původní vzali v boji za své a byli nahrazeny obyčejným plechem. Také jsem vyrobil nové držáky světel na korbě a přidal kulomet do mantlu a také udělal zásah na mantlu který byl poškozen výstřelem v bitvě a je vidět na dobových fotech.
Obrázek
Obrázek¨
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A tady jsou na levém boku viditelné dva přeplátované zásahy jeden kousek od kříže a druhý více směrem vlevo k přední části tanku
Obrázek
Kingtiger Sd.kfz. 182
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“