Stránka 1 z 1

sada kovovych tlmicov pre stug III

Napsal: 31 črc 2023, 07:09
od romann
ahoj
sada kovovych tlmicov a ramien naprav na stug III / pz III obsahuje 4 pruziny. dve su tvrde a dve su makke. tvrde pruziny maju byt vpredu alebo vzadu?
Obrázek

Re: sada kovovych tlmicov pre stug III

Napsal: 01 srp 2023, 09:55
od kremak432
Já jsem ty pružinky vyházel úplně, protože jsou hodně tuhé. Model jezdil tzv. na čtyřech bodech/kolech, což bylo velmi nerealistické při jízdě v terénu nebo přes překážky. Při jízdě u skutečného tanku nedochází ke zvednutí korby při najetí prvního páru pojezdových kol, ale postupně jak najíždějí další páry kol a zvyšuje se síla vypružení proti váze vozidla. Můj Pz III se bez pružinek v tlumičích chová daleko přirozeněji. ahoj

Re: sada kovovych tlmicov pre stug III

Napsal: 01 srp 2023, 10:45
od Radek
Někde to tu řešil někdo na fóru. Nakonec to vyřešil teoreticky Ivan. Už jsem to nenašel. Měřili síly na Pz. III. Podvozek by měl být nastaven tak, aby prostřední kola byla tužší, čím dál ke kraji, tím menší síla. Pružiny na tlumičích vyhodili ven a tank lépe točil.
Prostřední dvě kola vlevo a vpravo nastavili tvrdší pak postupně s menší silou k přední části a k zadní části a tank točil ještě lépe. Má to logiku. I u T34 od WSN to Číňan věděl a nastavil podvozek tak, aby tank dobře točil. Ještě patrnější to bude u modelů v měřítku 1:6. Tam bude mít nastavení přítlaku kol velký význam.

Radek.

Re: sada kovovych tlmicov pre stug III

Napsal: 01 srp 2023, 10:53
od Radek
Tady je to i s obrázky:

Konečně jsem to našel:

https://mujtank.tym.cz/viewtopic.php?p= ... zku#p35215

Radek