Beutepanzer T-34 747(r)

Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Drake »

Tak s blížící se zimou je třeba začít s novými projektíky ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Drake »

Nějakou dobu jsme s Jendou měnili Panther G za T-34, směna se nakonec podařila a doma mi opět dlouho ležela rozebraná T-34/76 s věží s 3D tisku........a nějak nebyl pořád nápad co s ní. Původně jsem přemýšlel jestli neudělat jednu z T-34/76 ze Sboru generála Svobody, nicméně T-34 ve fádní zelené se mi vůbec nelíbí (vlastně je jedna vyjímka a to Shotkova cool ), byla ještě možnost udělat jarní camo tvořenou ještě hnědou nebo zimní camo která byla velmi zajímavá a tvořené takovými bílými kosočtverci přes standartní zelenou........každopádně to pořád nebylo ono. Pak jsem našel poměrně nekvalitní snímek z Poděbrad na kterém mě zaujal detal věžičky a v ten moment jsem věděl že to je to pravé..........abych tank mohl použít při ukázkách na obou stranách (jak německé.....tak spojenecké/ruské) tak udělám takového válečného fluktuanta. T-34/76 z Podebrad je jednou z T-34 zajatých v roce 1943 na východním bojišti a upraveném na německý "standart" buď v Rize nebo Charkově, tank se posléze dostal opět do rukou rudoarmějců a zdárně přežil válku.
Zde foto z Poděbrad
Obrázek
Zde fota podobných strojů v rukou němců, rusů nebo ROA
Obrázek
Obrázek
No časem uvidím co z toho vyleze :lol:
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Drake »

Defacto to začalo tímhle od Jendy.
Obrázek
Stroj byl vykuchaný bez převodovek a elektroniky, nicméně plně použitelný, nechtěl jsem moc investovat a tak jsem začal pracovat s tímhle základem..........pak jsem něco dělal na Kuldíkově T-34/85 vybavené kovovou vanou, kolama a pásama, docela se mi líbilo provedení a pevnost, původní plastová korba od Jendy ani po vyztužení nebyla to pravé ořechové a pásy se trhaly.
Takže z RCtanku.de došla vana, převodovky a další věci.......no a nízkorozpočtový projekt šel do prdele. :shock:
Objednal jsem také z KM.modell přední deklík s otevřenýma "žabíkama" tank jedoucí se zavřeným příklopem a slepejma průhledama řidiče je divnej. V té době jsem už zjistil že ani korba od Jendy nebude bez úprav pasovat na vanu od Torra, naštěstí Kuldík měl doma plonkovou co na korbu sedla jako prdel na hrnec a navíc na ní jde vyměnit poklop který mám doma........
Celkově výsledek vypadal asi takhle:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Drake »

Poté nastalo studium materiálů a spousta zjištění co vše budu muset upravit, hlavně šlo o seříznutí poklopu nabíječe kvůli německé velitelské věžičce z Panzeru IV, pak přemístění pozorovacího periskopu před nabíječe, před věžičkou totiž blokoval průhled z čelního průzoru........a další spousta úprav........pak nastalo tmelící peklo, sedum vrstev a stále je vidět struktura po 3D tisku na některých místech kde to nešlo vybrousit. Nicméně stav je už přijatelný a dnes tank šel do lakovny cool
Zde jen s tmelem, před lakováním na suříkově červenou, to jsem bohužel skončil až za tmy, takže fota budou později.
Obrázek
Poklop s žabíkama je stále původní, nový už mám nastříkaný, ale musím ještě vybarvit interiérovou stranu než ho nalepím.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1278
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Ivan »

No Martine, nádhera !!
ahoj ahoj
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od kremak432 »

Rozhodně hodně zajímavý stroj, a jestli se Ti povede povrchovka bude i krásnej. :o
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Vítek »

Za mě nádherný stroj, nevěděl byste kde sehnat 3D model věže?
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Drake »

Díky Vítku, mno já mám ten model věže od Jendy26. Nicméně je otázka na co všechno (na jaké věže) má podklady na 3d tisk.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Shotek »

a už to jede...
Drejku, koukej makat, ať mám na co koukat ☝️
😊😊😊

moc pěkný to máš a nebude to tuctovka!
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od mrst »

Drejku... to bude mazel...
Odpovědět

Zpět na „T-34“