Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
bobikkar
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2024, 19:39
Lokalita: Plzeň

Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od bobikkar »

Zdravím Vás pánové
mám 14 let starého Tiger 1 od Heng Longu. Po pořízení jsem dal kovový pásy, kovový převodovky a napínáky. Pak jsem ho trochu vyfešákoval. Celý leta fungoval bez problémů, až loni mi odkráčela elektronika. Tady na fóru jsem narazil na přestavbu na verzi 6.0, ale to už je taky nějakou chvilku starý příspěvek. Potřeboval bych poradit, co do tanku teď nacpat. Nechci nic bombastického, původní elektronika byla pro mne dostačující a RC mám skutečně jen okrajově (dělám hlavně plastikové modely), takže do toho ani nechci vrazit nějaký velký peníze. Podle původního příspěvku k Heng Long verze 6.0 je nutno překopat celou elektroinstalaci, ale asi bude teď už jiná verze, nebo jiný systém. Takže bych chtěl poprosit o radu, co by asi bylo nejvhodnější.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od Drake »

Obávám se že bude muset dojít na výměnu celé řidící jednotky, elektroinstalace by měla zůstat stejná, jde jen o dráty, motory a serva (výměna repráčku byla vždy).......ty jsem při výměně řídící jednotky neměnil. U mých tanků se ale většinou jednalo o výměnu staré elektroniky Henglong za Elmod, nebo Beier.
pechy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 57
Registrován: 08 led 2024, 17:25
Lokalita: Sázava

Re: Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od pechy »

Pokud to máš jako okrajovku bude ti stačit tohle jen vyber správnou zvukovou sadu ,abys neměl v tigru zvuk novodobého tankuhttps://www.aliexpress.com/item/100500406946804 ... ry_from%3A
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od Radek »

Přestavba na 6.0 znamená předělat celou elektriku. V současné době se prodává deska 7.0, která je skoro shodná se 6.0. Rozdíl je hlavně v tom, že 6.0 má 4 zvuky tanků a 7.0 jen dva.
Existuje i 6.0 S, která je lepší variantou 6,0.
Existují i desky 6.1, které už jsou dělány tak, že mechanismy věže jsou ovládány servy.
Pokud se do toho pustíš, je nejlepší koupit komplet deska +vysílač + nová kabeláž. Tu koupíš ale nejspíš jen na Aliexpresu.
Tolik stručně k předělávce na Heng Long 6.0.

Jako druhou možnost bych viděl předělat to na Taigen, tady by asi kabeláž zůstala původní.

Třetí možnost je vyspělý systém Elmod + vysílač. Je to někde jinde, ale co jsem tak viděl, je jen málo těch, co to umí nakonec rozchodit a doladit. Pokud s tím nemáš zkušenosti a nejsi elektronikou políben, tak pokud neseženeš někoho, kdo už to dělal, budeš mít problémy, Já jsem se do toho do dnes nepustil.

Přeju šťastnou volbu.

Radek.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od sakulajda »

Mam doma klasickou 2,4 ghz jednotku i vysilac, mel bys to kus za kus.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 21
Registrován: 30 srp 2023, 19:54
Lokalita: Zlín

Re: Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od Pavel »

Zdar,
Podle mě je lepší nez Heng long jednotka CS tk 6.1., stejné funkce,ale lepší zvuk a bytelnějši konstrukce,. Na aliexpresu za cca 1500 komplet i s vysílačkou.
bobikkar
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2024, 19:39
Lokalita: Plzeň

Re: Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od bobikkar »

Pánové, díky moc za bleskovou reakci. Asi půjdu cestou té sady, je tam vše komplet včetně repráku a kouřáku. Starý kouřák jsem vlastně nepoužíval, protože dokázal přebít i "řev" motoru. Předpokládám, že do ovládání věže jde stejné napětí, jako u starého, nebo se taky musí měnit? Kouřák se musí stále zapínat extra, nebo snad soudruzi z číny přidali extra kanálek?
Pavel
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 21
Registrován: 30 srp 2023, 19:54
Lokalita: Zlín

Re: Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od Pavel »

Od verze 5.3 nahoru je ovladani kouřaku,změna zvuku a hlasitosti na dálku z vysilacky
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 508
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Přestavba elektroniky starého Tiger 1

Příspěvek od romann »

ahoj
elektronika verzie 7 ma zabudovany anticuk, ovladany dialkovo, dva zvuky gulometu
este by bolo dobre namontovat do tanku sadu na 360 stupňové otáčanie veže. ,
Obrázek
https://www.htmodel.sk/sada-360-turret- ... -hl-6-0-s/
alebo
https://www.htmodel.sk/sada-360-turret- ... -hl-7-0-l/
sadu treba vyberat podla elektroniky v tanku, verziu 6 alebo 7
tiger 1 ma maly ozubeny kruzok veze, moze sa pouzit aj ten povodny, staci vybrusit chybajuce zuby.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“