PANTHER,TIGER-převodovky

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 528
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: PANTHER,TIGER-převodovky

Příspěvek od Radek »

Já Tě asi zklamu. Mám tank s kovovými pásy a měl už i kovové převodovky 1:3. Zpočátku vše normálně jezdilo, ale pak mi jedna strana začala vynechávat, tak jsem to rozdělal a na jednom kolečku byly pryč zuby... Po hledání na internetzu jsem objednal náhradní převodovky u RC Pelikán. Jednu jsem vyměnil a u druhé jsem zjistil, že se vysunula hřídelka z kolečka. Takže ani kovové převodovky nejsou všelék. Ona ta slitina na kolečka asi za moc nestojí. Kdyby to byla naše evropská práce, nikdy by se něco takového s kolečkem nestalo. Jako děcko jsem měl pásáka z Tatrasmaltu Pohorelá a co jsme s ním dělali by tank asi nevydržel. Také řešení klece převodovky za moc nestojí a pokud nepřidáš na výstupní hřídelky převodovek ložiska, aby se převodovky neviklaly, tak budeš dál řešit napínáky, padání pásů ....
Jaký je rozdíl Ti neřeknu, ale mám dojem, že u Pelikána stály tenkrát převodovky i s motorky tolik, jako u Beami - Trade holá převodovka. Hoď sem nějaké odkazy, mezi čím se konkrétně rozhoduješ a hoši určitě poznají v čem je rozdíl. Na Tvou otázku jsem Ti neodpověděl, ale snad Ti mé informace k něčemu budou.

Radek srol
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: PANTHER,TIGER-převodovky

Příspěvek od Milan »

Za 50 Euro máš převodovky s mosaznejma kolečkama nebo co je to přesně za materiál a jsou frézovaná.Radek píše,že koupil u Pelikána převodovky 3:1 ale to se mi nezdá.Myslím si že u nás v republice je nikdo neprodává.Ale neměj strach z těch za 40 Euro.Mám jich několik a vše bezvadně funguje.Taky se musí hned výstupní hřídel uložit do ložiska 8x16 x 4 nebo podobného 8x15x5 ....Ložisko se přidělá na venkovní stranu vany pod záběrové-pohonné kolo.Hřídel se většinou musí připasovat-dobrousit na přesný rozměr 8 mm.Tím se převodovce hodně ulehčí.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3163
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: PANTHER,TIGER-převodovky

Příspěvek od mrst »

možná by jsi lidem měl přidělání ložiska nafotit...pak by to bylo názornější slol
Žďára
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2010, 08:59
14
Lokalita: Dobré Pole , Kolín

Re: PANTHER,TIGER-převodovky

Příspěvek od Žďára »

Tanky od Pelikána mají převodovky kovové ale obyč.Ty nevydrží ani po úpravách. Já to řešíl přiletováním měděné trubičky s ložiskem na klec převodovky, ze začátku to vypadalo docela dobře ale jen chvíli a zuby to nevydržely.(Možná moc náročný terén.) Škoda že jsem v té době neznal tyhle senzační stránky, moch jsem se dát hned,tím správným směrem.
Naposledy upravil(a) Žďára dne 25 kvě 2010, 19:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: PANTHER,TIGER-převodovky

Příspěvek od Milan »

mrst píše:možná by jsi lidem měl přidělání ložiska nafotit...pak by to bylo názornější slol
Bylo to zde i s fotkama prezentováno již několikrát.Chce to hledat.Je to tu.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: PANTHER,TIGER-převodovky

Příspěvek od Milan »

Proboha nic nevrtej.Ložisko se tam vlepí do těch krytů převodovek co jsou pod záběrovejma kolama.Počítej s tím že taky někdy budeš muset převodovku vydělat,takže jenom odděláš kryt s ložiskem a převodovka půjde lehce ven.Ložisko 20 mm je velké.Asi se ti do krytu nevejde.Na tomto odkaze nakupuji ložiska.Mají super ceny.http://www.model-rc.cz/
K převodovkám http://www.asiatam.com/advanced_search_ ... gories_id=
Podle mně jsou stejné.Myslím si že v tom mají chaos oni.Je jedno které koupíš.
http://www.mujtank.tym.cz/loziska-vystu ... ideli-t78/ tady je taky něco k těm ložiskám.
Pokud večer najdu foto,tak je přiložím jak jsem to tam vlepoval já.
Uživatelský avatar
ado75
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 15
Registrován: 03 pro 2011, 21:53
12
Lokalita: Banská Bystrica

Re: PANTHER,TIGER-převodovky - hriadeľ

Příspěvek od ado75 »

Ahojte. Viete mi prosím poradiť, ako sa dáva dole z tyčky ( čapu ) - krátka hriadelka prevodovky na TIGRA I. Idem meniť kovové ozubené kola prevodovky - frezované a budem potrebovať vymeniť aj na hnacom kolese ( hriadeľke hnacieho ozubeného kola ) ale neviem, či sa to dá vybrať a hlavne aké sa to vyberá bez poškodenia, tu hriadeľku potom nasuniem na tyčku ( mosadzný čap ) a na to ozubené kolo, ktoré poháňajú ostatné ozubené kola. Prosím Vás o zrozumiteľný návod, ďakujem pekne.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“