Barva sudů.

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Barva sudů.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj. Obracím se na toto fórum s dotazem, jaká má být barva sudů co převážel Tiger I. ? Já mám sud v pískové barvě a nevím, zda má být šedý (tanková šedá) nebo v pískové barvě. Díky Rudyn
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 441
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Barva sudů.

Příspěvek od LARS »

[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 441
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Barva sudů.

Příspěvek od LARS »

ATV.PEPAN píše:U sudů bych nechal základní barvu protože v bojové akci se sudy sundavaly-při zásahu by začalo palivo které bylo známo pod tajuplným názvem benzín :D okamžitě hořet což by nebylo zrovna na oslavu
Nevím jakou základní máš na mysli ale ve válce je sud spotřební materiál který se po vyprázdnění vyhazuje. Těžko by se sním někdo natíral a pak se sním vláčel od Stalingradu až k Balatunu kde měla 3 Říše ropná pole. Proto dle mého soudu je nejvhodnější barva připomínající válcovaný plech-hlavňovina- a na obruče Drybrush. Protže sud váží cca 225Kg tak se převážně koulel a protže se vyhazoval tak se sním nezacházelo jako s platem vajec.
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 522
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Barva sudů.

Příspěvek od Radek »

Já jsem viděl sudy v barvě tanková šeď na německém fóru, jeden hoch tam dokonce připravil něco jako vzor na samolepky pro nalepení na čela sudů s nápisy, které byly na originálním sudu raženy.

Trochu bych oponoval o tom jak se hospodařilo na frontě, Němci měli všeho málo, hlavně v závěrečné fázi války a tak se vše sbíralo dávalo ke znovu využití. Má představa o tom jak to fungovalo je ta, že se dovezl benzín vagony kam až to šlo a pak se cisternami vozil na stanoviště kde se tankovalo, tam bylo také určité množství sudů, které kolovaly.
Samozřejmě, že nějaké ztráty byly, ale Němci byli velmi šetrní a vtloukali jim to do hlavy i v manuálech k Tigrům, kde se píše kolik stojí náboj do kanonu, jak dlouho musí otec tankisty pracovat a jsou vyzýváni, aby co mohli zničit zničili kulometem a nepoužívali zbytečně kanón a aby se vyhli střelbě na neurčité cíle a pálili jen na jistotu. Každému bylo připomínáno, že tank má pracnost cca 300 000 normohodin - kdo děláte ve strojírenství budete vědět o čem je řeč. Němci šetřili, šetřili a ještě jednou šetřili. Měli velké ztráty než se k ním na frontu vše dostalo a nemohli si dovolit něčím plýtvat.

Radek cool
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 522
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Barva sudů.

Příspěvek od Radek »

Ještě jsem nakousl, že jsem to už někde viděl řešit, bylo to tady:

http://www.rc-panzerketten-forum.com/wb ... r=0&page=4

Obrázky jsou výmluvné i pro toho kdo neumí německy...

Radek cool
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 441
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Barva sudů.

Příspěvek od LARS »

Radek píše:Já jsem viděl sudy v barvě tanková šeď na německém fóru, jeden hoch tam dokonce připravil něco jako vzor na samolepky pro nalepení na čela sudů s nápisy, které byly na originálním sudu raženy.

Trochu bych oponoval o tom jak se hospodařilo na frontě, Němci měli všeho málo, hlavně v závěrečné fázi války a tak se vše sbíralo dávalo ke znovu využití. Má představa o tom jak to fungovalo je ta, že se dovezl benzín vagony kam až to šlo a pak se cisternami vozil na stanoviště kde se tankovalo, tam bylo také určité množství sudů, které kolovaly.
Samozřejmě, že nějaké ztráty byly, ale Němci byli velmi šetrní a vtloukali jim to do hlavy i v manuálech k Tigrům, kde se píše kolik stojí náboj do kanonu, jak dlouho musí otec tankisty pracovat a jsou vyzýváni, aby co mohli zničit zničili kulometem a nepoužívali zbytečně kanón a aby se vyhli střelbě na neurčité cíle a pálili jen na jistotu. Každému bylo připomínáno, že tank má pracnost cca 300 000 normohodin - kdo děláte ve strojírenství budete vědět o čem je řeč. Němci šetřili, šetřili a ještě jednou šetřili. Měli velké ztráty než se k ním na frontu vše dostalo a nemohli si dovolit něčím plýtvat.

Radek cool
Stím cos napsal plně souhlasím,v závěrečné fázi války Němci nemělí barvu ani na tanky, proto se šasí (vana) ponechávala puze v základním nátěru a s barvou na sudy to asi nebylo lepší. PS:To video je moc pěkný a kdo tvrdí že sud na tank nepatří ať ho prostuduje. http://www.mujtank.tym.cz/prispevek435/#p435
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Barva sudů.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj. Díky všem za vyčerpávající odpověď. Sud přetřu na kovovou a umastím jej.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 225
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Barva sudů.

Příspěvek od Tankysta »

Jak jsem jiz napsal v tematu o kanystrech tak jsou unas doma sudy pouzivany dodnes na zahrade na vodu.

Jeho barva je kov(pzink, zaslej) a obruce tvrzeny kov.

A netecou!!!!

Jak se k nasim dostanu tak pomerim a pokud bude moznost fotit tak nafotim.
(bohuzel fotak dodnes je financni problem)
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Tady hledám inspiraci.

Příspěvek od Rudyn »

Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
pajak7

Re: Barva sudů.

Příspěvek od pajak7 »

No konečně jsem se přesvědčil že sudy na 200litrů mají skutečně jen jeden plnící otvor buď z vrchu nebo z boku ;)
Odpovědět

Zpět na „Poradna“