Malá dílna - opravna

Jak nato.....
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Malá dílna - opravna

Příspěvek od čížan »

Čau tankáni,
protože v třeskutých mrazech jsem nucen často chodit do kotelny, napadlo mě občas i tam přiložit ruku k dílu. Je tam místo, nemusím tedy uklízet a hlavně neposlouchámže s tím doma smrdím.
Obrázek
Obrázek
Viděl jsem podobné dioráma v 1:35, ale nekopíruju, jen ten nápad, prostředí. Vleikost samozřejmě 1:16.
Zatím takhle, teď si dám pauzu, protože se musím učit na zkoušky.
Zatím čau
116. Panzer division Windhund
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od Milan »

No paráda.Doufám že s tím dorazíš na sraz.Dnes už se skoro dalo jezdit a grilovat.Půjde li to takhle dál,tak se brzy setkáme. :P
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Čížane.

Máš to pěkný. Co na ten polystyrén budeš dávat ? Já jsem kdysi na polystyrénový trup lodi lepil papír. lepící pásku (obyč. hnědou) v několika vrstvách a tato vrstva šla potom pěkně přebrousit. Na lepení jsem používal lepidlo Herkules. Dnes už jsou asi lepší a levnější materiály. Možná by šla použít i cement. stěrka na fasády.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od čížan »

Je to klasika jako u domu, natažený lepidlem z obou stran (bez perlinky) a zvenku štuk prince color K13 (je venkovní), samozřejmě jenom rozetřený štětcem. Ještě vevnitř vymaluju a pak dám na střechu plech. Půlku střechy chci nechat sundavací. Pak samo taky vrata, okna........... . Nějakej materiálek už tam je připraven, ale zítra odjíždím na školení, takže pauza. Jinak snažím se využít to, co je doma. Lapím lapidlem UHU, je speciál na polistyren a můžu doporučit. Za padesát kaček, co by člověk chtěl.
116. Panzer division Windhund
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od čížan »

Tak po delším čase menší pokrok.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ta poslední fotka bude asi horší, je to foceno ve sklepě.
116. Panzer division Windhund
pajak7

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od pajak7 »

Hm Hm Hm už to je zase lepší ;) ;)
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od čížan »

Jsou hotový venkovní i vnitřní štuky, rámy oken, dveří, vrat. Zbývají vrata a dveře samotné a rozhoduji se, jestli budu zasklívat okna, ale moc se mi do toho nechce. Jinak mám ještě papírové doplňky jako motor z PZ IV, PZ III a jiné "drobné díly", ale chlapci co tam budou, budou právě makat na kübelu (papírovém). Střechu plánuju plechovou a na zdi přijdou nějaké plakáty. Tak to prozatím. Zdravím
116. Panzer division Windhund
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od čížan »

Zdravím tankány,
Protože na "baráku" chybí jenom střecha a vrata, dovolil jsem si udělat doplňek. je to malá opravna, tak ať je co opravovat. Podotýkám, že není ještě komplet a figurka je jen pro velikostní porovnání. Jinak je to papírová vystřihovánka1/16, jako doplňek myslím bohatě postačující.

Obrázek

Obrázek
čížan
116. Panzer division Windhund
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od zander »

Stavbu sleduju od začátku a bude to vypadat dost dobře , na tankodromu, bude určitě super ;) ;) .
Jen tak dál. jenom by to chtělo trochu kvalitnější fota toho Kýblu.
Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Malá dílna - opravna

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Nevím jak to máš nyní focené ale ty předchozí fotky dílny jsou vcelku pěkné a ostré. Ty poslední s Kýblem jsou neostré a přesvětlené. Čím to fotíš, mobilem nebo digi fotoaparátem ? Pokud máš foťák, zkus zapnout focení na makro. Doufám, že ses neurazil za to poučování ? Já to kdysi taky s foťákem moc neovládal a mám stále na focení jen tu krabičku na mýdlo, jak říká Milan !!!
Jinak na foto kýblu jsem velmi zvědav, viděl jsem jeden už postavený. Ten byl ale přestříkaný surfem a potom znovu udělaný. Měl jsem dojem, že koukám na plast. model od Tamky.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“