rada s poklopama

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Alesajla
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 16 čer 2012, 15:31
12
Lokalita: Jablonné nad Orlicí (Orlicko Ústecko)

rada s poklopama

Příspěvek od Alesajla »

Ahoj modeláři. Potřeboval bych poradit. Jak mám vyřezat poklopy které nejdou otvírat a co k tomu použít za nástroje aby byly zpět použitelné. Mám Kink Tiger 1:16 plastový. otvíratelné jsou pouze 2 na věži a to ten pro umístění figurky a druhý hned vedle kam jsem zabudoval vypínač zbytek je odlitek. Nikdy jsem to nedělal a nechtěl bych to zkazit. Každopádně to chci zkusit. Hlavně tam jsou detajli jako třeba panty, jak tam to vyříznout? Děkuji moc za pomoc.
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: rada s poklopama

Příspěvek od zander »

Alesajla píše:Ahoj modeláři. Potřeboval bych poradit. Jak mám vyřezat poklopy které nejdou otvírat a co k tomu použít za nástroje aby byly zpět použitelné. Mám Kink Tiger 1:16 plastový. otvíratelné jsou pouze 2 na věži a to ten pro umístění figurky a druhý hned vedle kam jsem zabudoval vypínač zbytek je odlitek. Nikdy jsem to nedělal a nechtěl bych to zkazit. Každopádně to chci zkusit. Hlavně tam jsou detajli jako třeba panty, jak tam to vyříznout? Děkuji moc za pomoc.
Tak jediná rada je projet forum, je to tady hodněkrát, i když třeba na jinym tanku, ale systémově stejný.
A hlavně to chce šikovnost a nebát se, a nebo si koupit kovový, klidně i od Beami trade a pak máš úplně klid.
Michal

PS jinak je to KING TIGER
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 528
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
12
Lokalita: Nitra

Re: rada s poklopama

Příspěvek od romann »

ked si sikovny modelar skus si najprv vyrobit z kusku umelej hmoty nove priklopy.priklop z umelej hmoty,panty z drotu z izolaciou,male sroby na pantoch spravis tak ze si ich vysekas z zltou inekcnou ihlou ktoru sktatis a zabrusit,vysekavas z papiera160g/ to su dva kancelarske zlepene spolu/ madla na priklopoch z zvonkoveho drotu. ked budu presne take ako original priklopy ,tak originaly mozes obrusit a odvrtat. tymto sposobom som si ta tigrovi nakopiroval naradie co je medz priklopmi
Alesajla
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 16 čer 2012, 15:31
12
Lokalita: Jablonné nad Orlicí (Orlicko Ústecko)

Re: rada s poklopama

Příspěvek od Alesajla »

Takže poklopy jsem vyřezal úspěšně. Použil jsem na to spoustu trpělivosti, citlivosti, a běžný břitový ulamovací nůž.:-) jen se mi u posledního když jsem to už skoro měl stala nehoda a prořízl jsem si nehet a zajelo to kus do prstu:-(
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: rada s poklopama

Příspěvek od Sylva »

To je vždcky, když už člověk myslí, že má vyhráno. Já jsem řezal stejným nožem horní část velitelské věžičky, podařilo se mi nůž při řezání zalomit, ale naštěstí jsem si ho nikde nezaříz :o l. Tak při dalších úpravách přeji více štěstí slol . Čus.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“